pioneer mountain lyreco

Od roku 1926 jsme průkopníky

v poskytování udržitelných řešení pro každé pracoviště

Od svého založení v roce 1926 vděčí společnost Lyreco svým úspěchům a růstu hlavně díky schopnosti neustále se přizpůsobovat vývoji potřeb na pracovišti prostřednictvím vynikajících služeb, specializace, odborných znalostí a mezinárodního pokrytí.

Už 4 generace od založení knihkupectví ve francouzském městě Valenciennes provází společnost Lyreco své zákazníky na 4 kontinentech a nadále usiluje o dokonalost, která je hybnou silou každého rozvoje.

bookstore

Od knihkupectví k distribuci kancelářských potřeb pro B2B segment

Od založení knihkupectví ve francouzském Valenciennes až po předního mezinárodního distributora produktů a řešení pro pracovní prostředí. Schopnost adaptace a inovace vždy poháněla ambice společnosti Lyreco poskytovat to, co každé pracoviště potřebuje. Jako globální hráč a odborník na lokální trh působíme přesně tam, kde jsou naši zákazníci.

V roce 1926 Georges-Gaston Gaspard otevřel ve francouzském Valenciennes knihkupectví s názvem "Gaspard". Společnost rychle vyvíjela tiskařské služby a vyráběla vlastní sortiment papírenských výrobků.

Od roku 1936 začala společnost Gaspard dodávat zboží svým zákazníkům přímo ze svého prvního skladu.

Po 2. světové válce se společnost stala jedním z prvních poskytovatelů kancelářských výrobků a služeb pro firemní zákazníky.

Webshop UK

Od prvního Katalogu ke kompletnímu zákaznickému prožitku

S Etiennem Gaspardem, synem Georges-Gastona a jeho synem Georgesem Gaspardem, zůstávala znalost operativy jádrem všech nových řešení:

 

  • od prvního Katalogu, který byl uvedený na trh v roce 1959, až po vývoj 360° zákaznické zkušenosti spojující lidskou blízkost, elektronický obchod a elektronické zadávání zakázek
  • od kancelářských potřeb po odborné znalosti v oblasti OOPP, hygieny nebo ergonomie
  • od doručení do druhého dne po doručení do domácí kanceláře
Celebration

Mezinárodní expanze od roku 1989 ...

S Georgesem Gaspardem, synem Etienna Gasparda, začala mezinárodní expanze a vývoj konkrétních řešení a rozvoj odbornosti. Firma Gaspard se v roce 2001 stává společností Lyreco.

V roce 1989 získává Lyreco svou první společnost mimo Francii: Vermeire v Belgii. Tato transakce je prvním krokem mezinárodní expanze společnosti v Evropě a Asii. O 30 let později je Lyreco evropským lídrem a třetím největším distributorem produktů a řešení pro pracoviště na světě, s 15 dceřinými společnostmi působícími v 25 zemích a svým evropským centrem odborných znalostí v oblasti bezpečnosti.

Dnes, akvizicí společnosti Intersafe v roce 2019, Deskright v Singapuru a Office Depot Contract Business Unit ve Španělsku, společnost neustále globálně rozšiřuje své působení a odbornost pod novým vedením dcery Georgese Gasparda. 

SAFETY

... a vývoj řešení a expertízy

V roce 2010 začíná Lyreco rozšiřovat svou nabídku o specializované produkty a řešení.

Vyvíjejí se integrovaná řešení, jako je personalizace produktů, tiskové služby, sběr použitých produktů a zelené alternativy.

Společnost IMPEGA se v roce 2009 stala soukromou značkou společnosti Lyreco a byla rozšířena do všech kategorií.

Sortiment osobních ochranných pracovních pomůcek byl uveden na trh v roce 2013, specializace na hygienu a čisticí prostředky v roce 2015. Produktová řada občerstvení se od roku 2013  vyvinula v exkluzivní partnerství se společností Nespresso Business v Evropě a Asii.

V roce 2016 se vytvořily "Řízené inovace", s cílem urychlit rozvoj průkopnických projektů, jako je 'frictionless - dodávky bez třenic' a cirkulární ekonomika.

sustainability

Respekt k planetě je v naší DNA...

Úcta k lidem a respekt vůči planetě jsou základními hodnotami společnosti Lyreco. Lyreco již dlouho realizuje konkrétní opatření na podporu tohoto závazku.

S cílem neustálého zlepšování v této oblasti se společnost již v roce 2004 připojila k UN Global Compact - globální dohodě OSN, a v roce 2012 oficiálně uvedla Společenskou odpovědnost jako pilíř své Eco-Future strategie.

V rámci této iniciativy spustilo Lyreco akce, jako jsou audity výrobců produktů Lyreco, značku Lyreco trvalá udržitelnost (Sustainable by Lyreco), program snižování emisí CO2 ve všech aktivitách nebo Lyreco Academy pro naše zaměstnance.

Od roku 2019 je na programu nová strategie, která posiluje naše závazky: Etika a udržitelnost v dodavatelském řetězci, Řízení a správa rizik a Přínos komunitě. Vedle životního prostředí, hospodářství a lidí, jsou nyní také tyto pilíře prioritami, na které se soustředíme.

V roce 2020 se Lyreco zavázalo převést své produkty a řešení do cirkulární ekonomiky

lfe nicolas axelrod

... a stejně i respekt a nadšení pro lidi

Podpora vzdělávání dětí v nejchudších zemích je naším dlouhodobým závazkem.

S cílem posílit naši činnost/iniciativu jsme v roce 2008 spustili náš charitativní program Lyreco For Education.

Díky zapojení všech zaměstnanců společnosti Lyreco bylo podpořeno více než 115 000 dětí v 6 zemích světa: Vietnam, Bangladéš, Brazílie, Togo, Madagaskar a nyní Kambodža.

Naše nejnovější řešení pro zákazníky