Hands clapping together

Naše zainteresované subjekty

Způsob, jakým přistupujeme k našemu ekosystému při vytváření udržitelnějších postupů

K dosažení našich cílů v oblasti udržitelnosti a podpory neustálého zlepšování ve všech našich činnostech je nezbytné dlouhodobé zapojení našich partnerů a třetích stran do naší strategie a opatření zodpovědného podnikání.

 

 

Naši zákazníci

Implementovali jsme omni-channel zákaznický servis se snahou splnit očekávání našich zákazníků. Na základě informací sdílených našimi zákazníky jsme identifikovali sociální a environmentální odpovědnost jako jeden z hlavních problémů.

To je důvod, proč jsme vyvinuli odpovědné řešení pro podporu nákupu, jako například environmentální kalkulačku, čas vyhrazený na sdílení a identifikaci nejlepších postupů během našich dnů udržitelného rozvoje a ocenění udržitelného rozvoje.

LCFC ARTICLE

Kalkulačka uhlíkové stopy Lyreco

Kalkulačka uhlíkové stopy Lyreco je nástroj používaný všemi dceřinými společnostmi pro měření našich přímých
a nepřímých emisí CO2. Byla vytvořena v roce 2010, a zabývá se 3 okruhy:

  1. Nákladní doprava a spotřební material
  2. Zdroje energie zakoupené a využité společností
  3. Jakékoliv další nepřímé emise
Olaf from Lyreco Germany and 3 people from MTU

Úzká spolupráce mezi společnostmi MTU a Lyreco umožňuje plynulé zpracování, optimalizované procesy a udržitelné produkty. V této souvislosti bych rád povzbudil všechny, aby udělali maximum pro zlepšení udržitelnosti ve svých vlastních společnostech.

Andreas Regnier

Manažer nákupu na MTU, vítěz ceny Lyreco Germany za udržitelnost 2018

Naši dodavatelé

V Lyreco spolupracujeme s dodavateli naší vlastní značky prostřednictvím mezinárodního programu neustálého zlepšování se. Zahrnuje férové jednání i přijetí a dodržování etických pravidel. Ve spolupráci s námi se dodavatelé zavazují k dodržování Lyreco zásad nákupu, Etického kodexu
a našeho proces auditu.

people shaking hands

Podporujte zodpovědné postupy

Neustále usilujeme o podporu čestných praktik mezi našimi dodavateli prostřednictvím Dne dodavatelů a ocenění, stejně jako prostřednictvím metodologie honocení Zelených stromů.

Abychom zajistili konstantní plnění našich standardů odpovědnosti a udržitelnosti, vyvinuli jsme také proces hodnocení udržitelnosti dodavatelů. 

Code of ethics

Lavazza

Vztah společnosti Lyreco s dodavateli je založen na zákonnosti, efektivnosti a transparentnosti. O to více si ceníme dodavatelů, kteří se aktivně zapojují a vytvářejí vlastní iniciativy.

Lavazza

Rodinná firma Lavazza vyrábí vynikající kávu již více než 120 let. Kromě kvalitních produktů se Lavazza aktivně podílí na trvalé udržitelnosti, díky čemuž je společnost hodnotným partnerem. Každé zrnko pochází od místních zemědělců s certifikovanou podporou. Naši zákazníci tak mají jistotu, že s každým šálkem kávy Lavazza dostává lokální pěstitel spravedlivý podíl a je placený přímo bez účasti nadnárodních komoditních společností.

a woman smiling

Se společností Lyreco pravidelně sdílíme informace o udržitelnosti a vzájemně si pomáháme pokročit v této oblasti. Spolupracujeme také na zásobování příslušných regionů z nejbližších výrobních hal / továren,
s cílem minimalizovat přepravu.

Päivi Rissanen

Ředitel UPM, dodavatel papíru pod značkou NEW FUTURE

Naši logističtí partneři a dodavatelé

Jako jeden z prvních distributorů produktů pro pracoviště na světě máme zvláštní odpovědnost za zajištění toho, aby naši logističtí partneři byli v souladu s našimi environmentálními zásadami. Děláme to tak, že do svých smluv začleňujeme ustanovení o udržitelnosti, která nám umožňují rozvíjet projekty neustálého zlepšování se, například iniciativu nízkých emisií.

3 trucks aligned

Kromě obchodního rozměru našeho partnerství podporuje spolupráce s Lyreco i naši politiku udržitelnosti. Společenská odpovědnost Lyreco je jednoznačně inspirací pro implementaci konkrétních opatření, jako je definice Etického kodexu Principado a rozvoj zelené dopravy v Mexiku.

Alejandro Torre

Generální ředitel společnosti Principado Mexico, distribuční partner společnosti Lyreco od roku 2014

Naše důvěryhodné třetí strany

V rámci naší korporátní udržitelnosti spolupracujeme s vládami, právními orgány a certifikačními úřady, abychom našim zákazníkům poskytli spravedlivý externí pohled na naše odpovědné postupy. Jako mezinárodní distributor dodržujeme místní zákony v každé zemi, kde podnikáme. 

sdg goals

Náš závazek vůči OSN

Ze širší perspektivy, jako člen iniciativy Global Compact
a Klubu lidských práv sledujeme doporučení OSN v oblastech, na které se vztahuje 17 cílů udržitelného rozvoje.
 

Pied herbe

Pokud jde o sociální a environmentální odpovědnost, Evropská unie je klíčovým lídrem
v definování právních rámců; při našich činnostech, jako například v pilotní fázi Evropské produktové environmentální stopy, uplatňujeme pokyny a rady EU.

A girl is in front of a board

Nevládní organizace a lokální charitativní programy

Zavazujeme se, že při svých aktivitách budeme uplatňovat lepší sociální a environmentální postupy. Naši zaměstnanci jsou zapojeni do programů místních komunit i do projektů spolupráce se sociálními podniky..

Ve spolupráci s nevládní organizací CARE jsme také založili vlastní charitativní program Lyreco For Education, který pomáhá dětem a teenagerům po celém světě získat přístup ke vzdělání.

a woman smiling

Od roku 2010 rozvíjí nadace CARE díky podpoře Lyreco  vzdělávací projekty v Brazílii, na Madagaskaru a v současnosti v Kambodži. Naším společným cílem je poskytovat kvalitnější vzdělávání za účelem dlouhodobé podpory
a zvýšení počtu studentů ve společnosti. Společně jsme již dosáhli hodně!

Nathalie Rosselot

Corporate Partnership Director, Care France

Zjistit více?