workplace

4 jednoduché kroky, díky kterým bude Vaše pracoviště ekologičtější

 

Životní prostředí je záležitostí každého z nás

Ve společnosti Lyreco jsme přesvědčeni o tom, že úsilí v boji proti klimatickým změnám je a bude kolektivně a že jako zodpovědný partner musíme jednat příkladně.

Našich 10 000 zaměstnanců po celém světě se zavázalo iniciovat a podílet se na činnostech
s cílem zajistit neustálé zdokonalování našich pracovišť. Tímto způsobem směřujeme k větší odpovědnosti a menšímu dopadu na naše blízké a rozšířené společenské a přírodní prostředí.

Zde jsou 4 jednoduché a konkrétní postupy, které jsme implementovali v našich kancelářích. Inspirujte se jimi také, aby bylo Vaše pracoviště "zelenější".

1.

Eliminujte jednorázové položky

Ve většině našich kanceláří se naše týmy zbavují věcí na jedno použití, jako jsou jednorázové sklenice a plastové lahve, aby snížili množství odpadu. Skleněné lahve, ekologické sklenice, fontánky na pití ... to je jen několik z úspěšně implementovaných alternativních řešení k udržitelnějším návykům. 

2.

Ekologizujte své úklidové služby

Ve Španělsku jsme vyměnili všechny plastové pytle na odpad za biologicky odbouratelné (vyrobené ze škrobu). Od úklidových služeb se rovněž požadovalo, aby používaly ekologické produkty: od roku 2018 jsou všechny čisticí prostředky na bázi fyziologického roztoku a bez toxického obsahu.

3.

Zbavte se jednotlivých košů

Cesta k ekologičtějšímu pracovišti často znamená změnu každodenních postupů. Odstranění jednotlivých košů Vašich kolegů a zajištění sběrných košů na recyklaci ve společných prostorách Vám umožní ušetřit až 27 000 plastových pytlů na odpad ročně. Zdroj: Výsledky Lyreco Iberia z roku 2019. 

4.

Vyvarujte se zbytečnému tisku

Výměna Vašich dosavadních tiskáren za multifunkční zařízení, kde se preferuje skenování dokumentů namísto jejich tisku, informování kolegů o nákladech na černobílý a barevný tisk pomocí plakátů, iniciativa za tisk pouze v případě potřeby ... Několik příkladů od naší španělské pobočky, která tímto způsobem pomohla snížit využití spotřebního materiálu o 58,05 % od roku 2018 do roku 2019.