charity

Lyreco se zapojí do největší oslavy štědrosti GivingTuesday

giving tuesday logo 3

Už 6. rok za sebou se bude první úterý po Black Friday nést ve znamení dobrých skutků, dávání a šíření dobra. GivingTuesday je celosvětovou charitativní iniciativou, která spojuje různé skupiny lidí – dobrovolnické a neziskové organizace, malé či střední firmy a korporace, rodiny i jednotlivce. Cílem je obdarovat jiné – časem, poradenstvím, materiálem, finančně...  

Lyreco se letos opět připojuje k celosvětovým oslavám GivingTuesday. Letos připadá svátek štědrosti na 29. listopadu. Přečtěte si více o aktivitách, které v tento den chystáme. 

 

Chci se zapojit do iniciativy

people

Co je GivingTuesday?

Společnost Lyreco se ve spolupráci s Nadací Pontis i letos rozhodla zúčastnit celosvětové dobrovolnické iniciativy #GivingTuesday.

GivingTuesday je svátkem štědrosti, dávání a dobrovolnictví, během něhož se po celém světě vykonávají dobré skutky a šíří se dobro. GivingTuesday se koná vždy ve stejný čas - první úterý po americkém svátku Díkůvzdání a po světoznámém Black Friday. Iniciativa je v podstatě reakcí na Black Friday, který je neoficiálním svátkem materialismu a nákupního šílenství.  

#GivingTuesday jedinečným způsobem spojuje různé skupiny lidí – neziskové organizace, firmy, rodiny i jednotlivce a povzbuzuje je k vykonávání dobrých skutků.  

Jak podpoří Lyreco projekt GivingTuesday? 

Ve spolupráci s Révia - Malokarpatská komunitní nadace se i letos zapojíme do obdarování dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Zaměstnanci Lyreco, stejně jako stovky jiných anonymních dárců, zakoupí knihu, kterou si vysnilo některé z dětí. Do knihy mohou napsat milé věnování. Následně dítěti „knižní skřítek“ vytouženou knihu doručí.

charity 2022

Společně s OZ Tenenet v rámci kampaně „Dobro v člověku” pomůžeme rodinám v nouzi splnit jejich přání. Zaměstnanci Lyreco mohou přispět na nákup potravin a zboží běžné spotřeby, ale také na malé dárky a drobnosti pro radost. 

Když dítě chodí do školy, národ roste

Lyreco For Education je programem společnosti Lyreco. Zaměstnanci podnikají aktivity zaměřené na získávání finančních prostředků, které slouží k podpoře dětí a jejich lepšímu přístupu ke vzdělání. Cílem je zvýšit počet žáků, kteří se zapíší na školní docházku, a snížit míru předčasného ukončování školní docházky.  

lfe

Letos budou moci zaměstnanci Lyreco podpořit děti v Kambodži zakoupením lístku do tomboly.

Zjistit více o charitativních aktivitách

Petra Majova

Přirozená ochota pomoci druhým je součástí naší DNA. Nejen prostřednictvím naší globální nadace Lyreco for Education, která již od roku 2008 podporuje vzdělávání dětí v rozvojových zemích, ale i přes různé lokální aktivity, s nimiž mnohdy přicházejí přímo naši zaměstnanci. A my je v tom s radostí podporujeme.

Petra Májová
People & Culture Director, Lyreco
giving tuesday long logo with text

Pokračovat ve čtení