Corporate building

Lyreco získalo platinovou medaili Ecovadis

ECOVADIS

Společnost Lyreco získala platinovou medaili od společnosti Ecovadis. Ta je považována za největšího a nejdůvěryhodnějšího nezávislého poskytovatele hodnocení udržitelnosti podnikání na světě. Hodnocení se týká konkrétních opatření a dosažených výsledků v oblasti životního prostředí, práce a lidských práv, udržitelných zakázek a etiky.

Platinová medaile je nejvyšší úrovní uznání a s tímto oceněním se Lyreco opět řadí mezi top 1 % z 65 000 společností, které každoročně na celém světě hodnotí společnost Ecovadis.

Picture of Lyreco CEO

Jsme na tuto platinovou medaili Ecovadis nesmírně hrdí. Je to velké uznání za práci, kterou jsme vynaložili, abychom udržitelným způsobem poskytovali to, co každé pracoviště potřebuje. Společenská odpovědnost je centrem našich hodnot a našeho příslibu cirkulární ekonomiky do roku 2025

Grégory Liénard
CEO, Lyreco

Podpora našich zákazníků při přeměně jejich pracoviště na udržitelné 

Letos společnost Ecovadis více než kdykoliv předtím ocenila konkrétní kroky implementované s cílem poskytnout našim zákazníkům produkty a řešení, které jim pomáhají snížit dopad na životní prostředí na pracovišti. 

Aurora borealis
green products

42,6%

of orders

The Lyreco Green Tree label helps identify quickly eco-preferable alternatives in all products categories.  

Follow the green tree  

car

- 19,3%

CO2 emissions since 2010

We achieved this by implemented electric, natural gas and other low-emission delivery solutions & encouraging our clients to group their deliveries.  
Our environmental commitment 

Icon of a leaf

19%

of our products with eco-labels

EU Ecolabel, FSC, Nordic Swan… we privilege internationally recognized labels that are easy to identify. We also select country-specific labels when these are trust-worthy, such as Blue Angel in Germany  

Our certifications & labels  

recycle

10

product categories covered by collection service

Our solutions to collect used products are available in 25 countries. By 2025, we aim to provide true circular, renewable alternatives  to help our customers to reduce their waste and environmental impact. . 

Collection & remanufactured solutions

Společný závazek s našimi dodavateli 

Letos společnost Ecovadis zvlášť ocenila způsob, jakým jsme zapojili naše dodavatele s cílem snížit náš vliv na životní prostředí. 

  • 100 % výrobců produktů Lyreco v rizikových zemích je každý rok podrobeno auditu uznávanými auditorskými společnostmi přímo v jejich zemi. V roce 2020 se naše úroveň požadavků v reakci na situaci COVID-19 rozšířila i na ochranu zdraví zaměstnanců v továrnách. 

  • Udržitelnost je hlavním hodnotícím kritériem programu zlepšování výkonnosti dodavatelů Lyreco. To představuje ¼ hodnocení spolu s kritérii jako konkurenceschopnost, správa kategorií a logistika. 

 Získejte více informací o našem procesu auditu 

Toto je jen začátek...