Office space

3 tipy, jak zařídit kancelář prakticky, stylově a inspirativně

Většina z nás tráví ve své kanceláři nebo pracovně přibližně 40 hodin týdně. Vědci zjistili, že to, jak se v kanceláři cítíme, má významný vliv na náš pracovní výkon. Potvrdili to, co mnozí zaměstnanci už dávno vědí: chce-li zaměstnavatel zvýšit výkonnost, efektivitu a produktivitu zaměstnanců, musí podnik uspokojovat jejich potřeby poskytováním dobrých pracovních podmínek.  Je proto důležité vytvořit pro zaměstnance příjemné a inspirativní pracovní prostředí, ve kterém jim půjde práce od ruky.  

Ptáte se, jak zařídit moderní kancelář prakticky a stylově?  

Poradíme Vám.

1. Udělejte si plán

Prvním krokem na cestě k perfektní kanceláři je důmyslný plán. Vytvořte si seznam Vašich preferencí a potřeb. Začněte od základů: kancelářským nábytkem a úložnými prostory. Nezapomeňte ani na kancelářské potřeby, které Vám usnadní každodenní práci: 

  • velký nástěnný kalendář, 
  • mazatelný plánovač nebo informační tabule, 
  • stolní lampa, 
  • nástěnka, 
  • ergonomická myš, 
  • barevné štítky a nálepky, 
  • organizér na dokumenty. 
Diary
Latte

Milovníci kávy nám však jistě dají za pravdu, že jedním z nejdůležitějších pomocníků je kávovar. Silná černá káva nebo oblíbený kávový nápoj zpříjemní nejen neformální setkání zaměstnanců, ale také mítinky nebo brainstormingy.

Folders

Náš TIP:

Do you have a lot of stuff but not much space? Make use of high ceilings to build vertical storage space. 

Při plánování berte v úvahu nejen vVáš rozpočet, ale také velikost místnosti a dispoziční možnosti. Pokud máte malou kancelář, vsaďte na praktický multifunkční nábytek, který šetří prostor.  

Furniture Specialist

“Nezapomínejte, že méně je někdy více a v případě kanceláře to platí dvojnásob – čím více věcí Vás bude obklopovat, tím náročnější bude soustředit se.” 

Martina Tóthová
Furniture Specialist

2. Kancelářská židle pro zdravé sezení

Věděli jste, že člověk pracující v kanceláři denně prosedí 7 až 8 hodin? Přestože správná ergonomie je nezbytným předpokladem zdravého života, mnoho lidí podceňuje výběr vhodné kancelářské židle a pracovního stolu

Colleagues
ergonomic office

Abyste se vyhnuli bolestem páteře a dalším zdravotním komplikacím, pokuste se pracovat alespoň dvě hodiny denně ve stoje. 

Více rad, jak si sestavit ergonomické pracoviště, najdete v našem článku Ergonomie a zdraví na pracovišti

Rada odborníka

Správná kancelářská židle by měla být nejen pohodlná, ale také dostatečně stabilní, ergonomicky tvarovaná a výškově nastavitelná. Důležité jsou také opěrky rukou, jejichž poloha by se také měla dát upravovat.  

Skvělou pomůckou do kanceláře je gymnastický míč nebo ergonomická balanční židle

Při výběru pracovního stolu si všímejte zejména jeho výšky. Ta by měla být 70 až  80 cm – sezení u nízkého stolu může způsobovat bolesti páteře, práce na příliš vysokém stole zase způsobuje bolesti ramen a krční páteře. 

Pracovní deska by měla být dostatečně velká, aby se na stůl vešly všechny kancelářské potřeby, organizéry, tiskárna a zejména abyste mohli pohodlně pracovat

Vybrat vhodný pracovní stůl

3. Kancelářské potřeby a doplňky, bez kterých se neobejdete

Nedílnou součástí kanceláře jsou praktické kancelářské potřeby a doplňky. Ze široké nabídky psacích potřeb, drobných kancelářských potřeb nebo poznámkových bloků si jistě vyberete pomocníky pro každý den. 

Writing supplies
Recycling

Každá kancelář produkuje odpad

Do společných prostor umístěte kontejner na smíšený odpad a nádoby na separování odpadu. Pod pracovní stůl Vám postačí i menší odpadkový koš.  

Kompletní nabídku produktů naleznete na našem e-shopu. 

 Gabriela Jurenková, Product Manager Office

Chcete, aby byla ve Vaší kanceláři příjemná a inspirativní atmosféra? Vsaďte na dekorace, barvy a osobní předměty. Na stůl si položte oblíbenou fotku, prázdnou bílou zeď ozdobte zajímavými citáty nebo malbami. Nezapomeňte ani na živé květy a zelené rostliny. Přítomnost živých rostlin přispívá k lepší náladě a vyšší koncentraci.

 Gabriela Jurenková
Product Manager Office

Pokračovat ve čtení