woman sitting at desk

6 tipů, jak si vybrat kancelářské potřeby

Ať už jste začínající společnost nebo dlouhodobě fungující firma, malá nebo velká, vyskytnou se situace, kdy se bez kancelářských potřeb neobejdete. I v digitálním světě, ve kterém musíte občas informace zapsat „staromódním“ způsobem nebo založit vytištěné dokumenty do příslušných šanonů nebo archivačních krabic

 

Archivujte jako profesionál: 7 užitečných tipů

 

Prohlédněte si přehled základních kancelářských potřeb, které jsme označili jako nepostradatelné a neměly by chybět na žádném pracovním stole.

Navštívit Lyreco e-shop

1. Psací potřeby

Přestože se kancelářské prostředí a vybavení officu v průběhu let s rozsáhlým zaváděním digitálních technologií změnilo, moderní kancelář stále potřebuje základní psací potřeby.

Psací pera 

Jednou z nezbytných kancelářských potřeb jsou pera. Pro někoho triviální položka, ale dovedete si představit, že byste neměli pero na podepisování dokumentů nebo zapisování poznámek? 

ball point pen

Pro běžné každodenní používání doporučujeme klikací kuličková pera pro rychlé a snadné použití. Inkoust z kuličkového pera schne téměř okamžitě a nerozmazává se. Samozřejmě, typů per je na trhu velké množství  (klikací, neklikací, kuličková, gelová, inkoustová plníci pera).  

Vybrat si můžete nejen inkoustová, gelová, plnicí, ale také voděodolná či dokonce smazatelná pera nebo pera vhodná pro leváky. Rovněž se může jednat o klasická barevná pera s modrou, červenou, černou a zelenou tuhou.

Korektory

Při používání pera jsou velkým pomocníkem korektory, které jsou skvělé pro rychlou opravu chyb v textu, ať už psaného nebo tištěného. V nabídce naleznete korekční rollery (pásky) nebo korekční pera.    

lyreco roller

Oblíbenější jsou rollery, na které lze v podstatě okamžitě psát, zatímco korekční pera potřebují krátkou dobu na zaschnutí. Korekční pera jsou ideální pro opravu malých chyb, jako jsou tečky nebo čárky, díky úzké špičce.

Zvýrazňovače

zvýrazňovače Lyreco

Nesmíme zapomenout ani na zvýrazňovače. Pomáhají nám označit nejdůležitější části hlavně v delším textu a lépe jej tak pochopit, zapamatovat, si nebo rychleji si v daném textu vytvořit souvislosti.

 

Vybrat psací potřeby pro pracoviště

2. Poznámkové bloky, zápisníky, papír

I když může být většina Vaší práce online, obyčejný  kancelářský papír je potřebný k zapisování nebo vytištění některých důležitých věcí, jako jsou smlouvy a dohody, které musí být většinou vytištěné a vlastnoručně podepsané. Kancelářský papír byste měli mít proto vždy v dostatečné zásobě.  

K zapisování poznámek, úkolů nebo Vašich skvělých nápadů jsou stále velmi oblíbené poznámkové bloky a zápisníky. Na trhu existuje velké množství různých druhů, ať už se jedná o klasické sešity nebo spirálově vázané bloky.

note pads

Za nás jsou absolutní „must have“ v každé kanceláři samolepicí bločky, které se vyrábějí v různých tvarech, velikostech a barvách. Ze zkušeností víme, že je používají téměř všichni pracovníci v kanceláři.  

Barevné nalepovací papírky jsou skvělé pro psaní poznámek, ať už pro sebe nebo někoho jiného. I v případě, že potřebujete připomenout něco důležitého nebo napsat poznámku na dokument, aniž byste museli psát přímo na něj. Díky samolepiícím bločkům si můžete také udržet všechny dokumenty přehledněji. 

Prozkoumat sortiment samolepicích bločků

small office stationary

3. Drobné kancelářské potřeby

Jak jsme naznačili výše, je jen velmi málo kanceláří zcela bez papíru, takže k udržení pořádku v dokumentech, ať už tištěných nebo psaných, jsou zapotřebí sešívačky a děrovače
 
V zásuvce pracovního stolu by neměly chybět ani nůžky, lepicí páska, spony a jiné drobné kancelářské potřeby, které je v případě nutnosti vždy lepší mít po ruce, než pro ně utíkat do obchodu.  

4. Organizéry pracovního stolu

Organizéry do kanceláře

Mít na stole spoustu dokumentů a hromadu papíru je běžný jev téměř v každé kanceláři. Díky stolním organizérům na dokumenty mohou být Váš pracovní stůl a kancelář uklizeny a dokumenty roztříděny. Jedná se o efektivní řešení poskytující úložný prostor na všechny potřebné papíry a dokumenty, které lze díky nim roztřídit a podle potřeby snadno nalézt.  

desk organiser

Organizéry maximalizují volný prostor na pracovním stole a kromě funkčních vlastností mohou působit i esteticky. Vyrábějí se v různých tvarech, materiálech  a barvách, takže si je vždy můžete sladit se zbytkem kanceláře. 

cep

Ani jiné drobné kancelářské potřeby se nemusí jen tak povalovat na pracovním stole. Pro psací potřeby, samolepicí bločky, nůžky, sponky a další předměty, existuje rozmanité stolní příslušenství v podobě stojanů, zásobníků a organizérů, v těch nejrůznějších provedeních. Váš stůl tak nebude neustále přeplněný. 
Organizéry jsou přizpůsobeny také pro zásuvky, takže i kancelářské potřeby, které nepoužíváte každý den, můžete mít uloženy mimo stůl. V případě potřeby tak budou hned po ruce, bez zbytečného ztrácení času jejich hledáním v rozházené zásuvce.

5. Kancelářská židle

 Židle sice řadíme spíše ke kancelářskému nábytku, než k dosud zmíněným kancelářským potřebám, avšak jsou také každodenní a velmi důležitou součástí kanceláře.

healthy sitting woman in chair

Sedět na židli vyrobené ve stejném roce, kdy jste se narodili, není dobré pro Vaše záda ani pro Vaše zdraví. I když tato židle byla v té době určitě na špičkové úrovni, v posledních letech došlo k nesčetným zlepšením v našem chápání ergonomie.

ergonomicka stolicka

Vyberejte správnou židli

Špatná židle způsobuje nesprávné držení těla, což následně vede k různým zdravotním problémům, jako například bolestem zad. A každá bolest lidi vyčerpává, proto sedět na židli se slabou oporou, snižuje hladinu energie a tím i výkon v práci. 

V každé kanceláři by proto měly být vhodné kancelářské židle, čímž se zvýší nejen spokojenost zaměstnanců, ale také jejich efektivnost, výkon v práci a tím i celkový úspěch společnosti. A v neposlední řadě se vyhnete zdravotním problémům.  

6. Informační tabule

 

Na závěr nesmíme zapomenout na oblíbené informační tabule (magnetické, flip chart), které se v průběhu let staly téměř stálou součástí každé kanceláře a jednání. Takové tabule jsou užitečné pro zapisování připomínek, úkolů, nápadů, brainstorming či sdílení všeobecných informací pro celou kancelář.  

Na trhu je k dispozici několik druhů. Nejčastěji se používají  magnetické tabule pro jejich univerzálnost. Můžete na ně nejen psát, ale také magnetem připevnit poznámky, dokumenty či grafy, aniž byste ji poškodili nebo použili pásku. Magnetickou tabuli lze použít během prezentace, jako nástěnku či jako učební pomůcku a své využití najde i v domácnosti.  

whiteboard

Magnetické tabule nemusí být připevněny jen na zeď.

Dobře organizovaný pracovní prostor s množstvím psacích potřeb a jiných drobných kancelářských vymožeností pozitivně ovlivňuje efektivnost a produktivitu při práci každého, kdo tráví většinu svého pracovního dne za stolem. Někdy jsou to totiž právě maličkosti, které v konečném důsledku mohou zvýšit výkon tím, že Vám poskytnou pohodlí a estetiku.

A well-organised workspace with plenty of writing implements and other sundry office essentials enhances the efficiency and productivity at work of anyone who spends most of their working day at a desk. In fact, sometimes it’s the little things that end up boosting performance by providing comfort and aesthetics.  

contact us

Potřebujete poradit s výběrem kancelářských potřeb a řešení pro Vaši firmu?

Naši specialisté a obchodní zástupci jsou zde pro Vás.

Kontaktujte nás!

Pokračovat ve čtení