Work planner

Plánujte ako profesionál

Tajomstvom úspechu je denná rutina

Aktivity ktoré robíme opakovane vytvárajú kvalitu vášho života. Preto sa často inšpirujeme dennou rutinou úspešných ľudí - obzvlášť tou rannou, ktorá častokrát určuje náladu celého dňa.

Iste, často majú takíto ľudia spoločných niekoľko kľúčových vecí, ako je ranné vstávanie, meditácia, cvičenie alebo kontrola e -mailov iba dvakrát denne.

Každý je však iný a potreby každého sú jedinečné. Preto je také dôležité pochopiť, ako úspešní ľudia pristupujú k budovaniu svojich rutín a nie osvojovať si nasilu cudzie návyky.

Ako teda začať s vybudovaním si kvalitného plánu?

Managing Director Lyreco CE

Pre dosahovanie úspechov je potrebné mať plán. Úspešní ľudia majú vízie, ciele, ale aj plány ako ich dosiahnuť. Tie pozostávajú z čiastkových krokov. Jediným limitujúcim zdrojom pri ich napĺňaní je čas. Preto je potrebné ho správne plánovať a efektívne využívať. Samozrejme pomôžu aj rituály, ako pravidelný čas pre seba, pre rodinu a v práci pravidelné stretnutia s kolegami. Pri projektovej práci je znova čas jeden z najčastejších nepriateľov.

Mikuláš Herškovič
Managing Director, Lyreco CE
Runner

Zapnite autopilota

Úspešní ľudia chápu, že ich každodenná energia a čas sú obmedzené. Neplytvajú teda ani jedným. Namiesto toho, aby ráno po zobudení rozmýšľali čo s načatým dňom (napríklad: mám cvičiť ráno alebo poobede?), držia sa stále toho istého zaužívaného cyklu a rituálov. To im umožní prebudiť sa a začať konať hneď, nie čakať, myslieť, spochybňovať a pokúšať sa zhromaždiť rannú motiváciu. 

Clothing

Odstráňte malé rozhodovanie

Pravdepodobne ste počuli o generálnych riaditeľoch, ktorí nosia každý deň rovnaké oblečenie alebo ktorí posledných 15 rokov jedli rovnaké raňajky. Nie je to preto, že sú to nudní ľudia. Chápu, že malé, takmer podvedomé rozhodovanie je to, čo vás oberie o väčšinu rannej energie. Keď musíte neustále premýšľať o tom, čo chcete nosiť, jesť, robiť, hovoriť a byť, vyčerpávate sa.

Je to v istom zmysle paradox voľby. Čím viac možností máme, tým sme menej šťastní - a produktívni.

  

Work distractions

Odstráňte mikro vyrušenia

Push notifikácie, zbytočné schôdze a telefonáty, online nákupy, videá, články na sociálnych sieťach ... To všetko je len minútka, len jeden klik. Celkovo nás však mikro vyrušenia zdržiavajú a odvádzajú našu pozornosť a sústredenie od práce. Ak mávate na konci dňa pocit, že ste dosiahli len veľmi málo a nemôžete prísť na to, „kam uplynul čas“, v prvom rade si prezrite históriu prehliadača.

Breakfast

Uprednostnite hodnoty

Úspech vyzerá pre každého inak. Úspešní ľudia, ktorí sú zároveň aj šťastní svoje hodnoty a zásady nepodvádzajú. Ak si ceníte zdravie, mali by ste do svojho plánu zaradiť šport, relax a zdravé jedlo.

Ak je u váš na prvom mieste rodina, strávte raňajky s deťmi, než odídete za povinnosťami. Ak je to, čo oceňujete, produktivita, zvládnite prvé úlohy dňa pred čímkoľvek iným. 

Managing Director Lyreco CE

V určitých situáciách je toho však veľa aj na ten jeden kalendár či diar a je potrebné zvoliť priority. Ide o ľudský život? Prinesie to zlepšenie výsledkov firmy? Zlepší sa pracovné prostredie pre zamestancov?

Každý z nás by mal mať priority, na základe ktorých dokáže správne rozhodnúť, na čo si vo svojom rozvrhu nájde čas a v akom poradí….

Mikuláš Herškovič
Managing Director, Lyreco CE
Post it

Dočasné nepohodlie< dlhodobá odmena

Žiť život svojich snov nie je po celý čas najpohodlnejšie. V skutočnosti často robíme to, čo je náročné ale obohacujúce, a to v konečnom dôsledku prináša ľuďom najväčšiu radosť. Úspešní ľudia to chápu a sú ochotní odolať dočasnému nepohodliu, urobiť krok navyše, vyskúšať niečo nové, výmenou za dlhodobú odmenu vo forme dôvery nových kontaktov, zaujímavých projektov alebo zdravia.

Target

Aké by bolo dnes najproduktívnejšie využitie môjho času?

Napriek tomu, že úspešní ľudia sú často veľmi prísni vo svojich osobných rutinách, vždy existuje priestor na zmenu priorít. Nakoniec ide o to, ako každý deň využiť svoj čas tým najproduktívnejším a najefektívnejším spôsobom. Aby ste to zaužívali, opýtajte sa sami seba, aký by bol pre vás najlepší spôsob, ako stráviť deň či týždeň. 

Planning

Čas sa nedá kúpiť, dá sa však získať

A to poriadnym plánovaním, pričom k tomu dobre poslúži kvalitný a štýlový diár.

Pamätajte aj na to, že písané a zverejnené sľuby a plány sa dodržiavajú ľahšie. Zaobstarajte si preto plánovač, diár alebo kalendár aj s logom, aby ste si boli po celý rok istí, že vám čas neujde prirýchlo.


 

Pokračovať v čítaní