charity

Lyreco sa zapojí do najväčšej oslavy štedrosti GivingTuesday

giving tuesday logo 3

Už 6. rok za sebou sa bude prvý utorok po Black Friday niesť v znamení dobrých skutkov, dávania a šírenia dobra. GivingTuesday je celosvetovou charitatívnou iniciatívou, ktorá spája rôzne skupiny ľudí - dobrovoľnícke a neziskové organizácie, malé či stredné firmy a korporácie, rodiny a jednotlivcov. Cieľom je obdarovať iných - časom, poradenstvom, materiálom, finančne...  

Lyreco sa tento rok opäť pripája k celosvetovým oslavám GivingTuesday. Tento rok pripadá sviatok štedrosti na 29. novembra. Prečítajte si viac o aktivitách, ktoré v tento deň chystáme. 

 

Chcem sa zapojiť do iniciatívy

people

Čo je Giving Tuesday? 

Spoločnosť Lyreco sa v spolupráci s Nadáciou Pontis aj tento rok rozhodla zúčastniť celosvetovej dobrovoľníckej iniciatívy #GivingTuesday. 

GivingTueday je sviatkom štedrosti, dávania a dobrovoľníctva, počas ktorého sa po celom svete vykonávajú dobré skutky a šíri sa dobro. GivingTuesday sa koná vždy v ten istý čas - prvý utorok po americkom sviatku Vďakyvzdania a po svetoznámom Black Friday. Iniciatíva je v podstate reakciou na Black Friday, ktorý je neoficiálnym sviatkom materializmu a nákupného ošiaľu.  

#GivingTuesday jedinečným spôsobom spája rôzne skupiny ľudí – neziskové organizácie, firmy, rodiny aj jednotlivcov a povzbudzuje ich ku vykonávaniu dobrých skutkov.

Ako podporí Lyreco projekt GivingTuesday? 

V spolupráci s Révia - Malokarpatská komunitná nadácia sa aj tento rok zapojíme do obdarovania detí zo sociálne znevýhodneného prostredia. Lyreco zamestnanci rovnako ako stovky iných anonymných darcov zakúpia knihu, ktorú si vysnívalo niektoré z detí. Do knihy môžu napísať milé venovanie. Následne dieťaťu “knižný škriatok” vytúženú knihu doručí.  

charity 2022

Spoločne s OZ Tenenet v rámci kampane “Dobro v človeku” pomôžeme rodinám v núdzi splniť ich priania. Zamestnanci Lyreco môžu prispieť na nákup potravín a tovaru bežnej spotreby, ale aj na malé darčeky a drobnosti pre radosť. 

Keď dieťa chodí do školy, národ rastie

Lyreco For Education je programom spoločnosti Lyreco. Zamestnanci podnikajú aktivity zamerané na získavanie finančných prostriedkov, ktoré slúžia na podporu detí a ich lepšiemu prístupu ku vzdelaniu. Cieľom je zvýšiť počet žiakov, ktorí sa zapíšu na školskú dochádzku, a znížiť mieru predčasného ukončovania školskej dochádzky. 

lfe

Tento rok budú môcť zamestnanci Lyreco podporiť deti v Kambodži zakúpením lístka do tomboly.  

Zistiť viac o charitatívnych aktivitách

Petra Majova

Prirodzená ochota pomôcť druhým je súčasťou našej DNA. Nie len prostredníctvom našej globálnej nadácie Lyreco for Education, ktorá už od roku 2008 podporuje vzdelávanie detí v rozvojových krajinách, ale aj cez rôzne lokálne aktivity, s ktorými veľakrát prichádzajú priamo naši zamestnanci. A my ich v tom s radosťou podporujeme. 

Petra Májová
People & Culture Director, Lyreco
giving tuesday long logo with text

Ako sa môžete zapojiť vy? 

Zapojiť sa môžete tak, že sa pridáte k iniciatíve Giving Tuesday. 

Všetky informácie nájdete na www.mozempomozem.sk.

 

Pokračovať v čítaní