Corporate building

Lyreco získalo platinovú medailu Ecovadis

ECOVADIS

Spoločnosť Lyreco získala platinovú medailu od spoločnosti  Ecovadis. Tá je považovaná za najväčšieho a najdôveryhodnejšieho nezávislého poskytovateľa hodnotení udržateľnosti podnikania na svete.

Hodnotenie sa týka konkrétnych opatrení a dosiahnutých výsledkov 
v oblasti životného prostredia, práce a ľudských práv, udržateľného obstarávania a etiky.

Platinová medaila je najvyššou úrovňou uznania a s týmto ocenením sa Lyreco opäť radí medzi top 1% zo 65 000 spoločností, ktoré každoročne na celom svete hodnotí spoločnosť Ecovadis.

Picture of Lyreco CEO

Sme nesmierne hrdí na túto platinovú medailu Ecovadis. Je to veľké uznanie za prácu, ktorú sme vynaložili, aby sme udržateľným spôsobom poskytovali to, čo každé pracovisko potrebuje. Spoločenská zodpovednosť je centrom našich hodnôt a nášho prísľubu cirkulárnej ekonomiky do roku 2025.

Grégory Liénard
CEO, Lyreco

Podpora našich zákazníkov pri premene ich pracoviska na trvalo udržateľné

Tento rok spoločnosť Ecovadis viac ako kedykoľvek predtým ocenila konkrétne kroky implementované s cieľom poskytnúť našim zákazníkom produkty a riešenia, ktoré im pomáhajú znížiť vplyv na životné prostredie na pracovisku.

Aurora borealis
green products

42,6%

of orders

The Lyreco Green Tree label helps identify quickly eco-preferable alternatives in all products categories.  

Follow the green tree  

car

- 19,3%

CO2 emissions since 2010

We achieved this by implemented electric, natural gas and other low-emission delivery solutions & encouraging our clients to group their deliveries.  
Our environmental commitment 

Icon of a leaf

19%

of our products with eco-labels

EU Ecolabel, FSC, Nordic Swan… we privilege internationally recognized labels that are easy to identify. We also select country-specific labels when these are trust-worthy, such as Blue Angel in Germany  

Our certifications & labels  

recycle

10

product categories covered by collection service

Our solutions to collect used products are available in 25 countries. By 2025, we aim to provide true circular, renewable alternatives  to help our customers to reduce their waste and environmental impact. . 

Collection & remanufactured solutions

Spoločný záväzok s našimi dodávateľmi

Tento rok spoločnosť Ecovadis osobitne ocenila spôsob, akým sme zapojili našich dodávateľov s cieľom znížiť náš vplyv na životné prostredie.

  • 100% výrobcov produktov Lyreco v rizikových krajinách je každý rok podrobených auditu uznávanými audítorskými spoločnosťami priamo v ich krajine. V roku 2020 sa naša úroveň požiadaviek v reakcii na situáciu COVID-19 rozšírila aj na ochranu zdravia zamestnancov v továrňach.

  • Udržateľnosť je hlavným hodnotiacim kritériom programu zlepšovania výkonnosti dodávateľov Lyreco. To predstavuje ¼ hodnotenia spolu s kritériami ako konkurencieschopnosť, správa kategórií a logistika. 

Získajte viac informácií o našom procese auditu

Toto je len začiatok...