Office space

3 tipy, ako zariadiť kanceláriu prakticky, štýlovo a inšpiratívne

Väčšina z nás trávi vo svojej kancelárii či pracovni približne 40 hodín týždenne. Vedci zistili, že to, ako sa v kancelárii cítime, má významný vplyv na náš pracovný výkon. Potvrdili to, čo mnohí zamestnanci už dávno vedia: ak chce zamestnávateľ zvýšiť výkonnosť, efektivitu a produktivitu zamestnancov, musí podnik uspokojovať ich potreby poskytovaním dobrých pracovných podmienok.  Je preto dôležité vytvoriť pre zamestnancov príjemné a inšpiratívne pracovné prostredie, v ktorom im pôjde práca od ruky.

Pýtate sa, ako zariadiť modernú kanceláriu prakticky a štýlovo?   

Poradíme vám.

Urobte si plán

Prvým krokom na ceste k perfektnej kancelárii je dômyselný plán. Vytvorte si zoznam vašich preferencií a potrieb. Začnite od základov: kancelárskym nábytkom a úložnými priestormi. Nezabudnite ani na kancelárske potreby, ktoré vám uľahčia každodennú prácu:  

  • veľký nástenný kalendár, 
  • zmývateľný plánovač alebo informačná tabuľa, 
  • stolná lampa, 
  • nástenka, 
  • ergonomická myš, 
  • farebné lístočky a nálepky, 
  • organizér na dokumenty. 
Diary
Latte

Milovníci kávy nám však iste dajú za pravdu, že jedným z najdôležitejších pomocníkov je kávovar. Silná čierna káva alebo obľúbený kávový nápoj spríjemní nie len neformálne stretnutia zamestnancov, ale aj mítingy či brainstormingy. 

Folders

Náš TIP:

Máte mnoho vecí a málo miesta? Využite vysoké stropy a zostavte si vertikálny úložný priestor.

Pri plánovaní berte do úvahy nielen váš rozpočet, ale aj veľkosť miestnosti a dispozičné možnosti. Ak máte malú kanceláriu, stavte na praktický multifunkčný nábytok, ktorý šetrí priestor. 

Furniture Specialist

Nezabúdajte, že menej je niekedy viac a v prípade kancelárie to platí dvojnásobne – čím viac vecí vás bude obklopovať, tým náročnejšie bude sústrediť sa.

Martina Tóthová
Furniture Specialist

2. Kancelárska stolička pre zdravé sedenie

Vedeli ste, že človek pracujúci v kancelárii denne presedí 7 až 8 hodín? Napriek tomu, že správna ergonómia je nevyhnutným predpokladom zdravého života, mnoho ľudí podceňuje výber vhodnej kancelárskej stoličky a pracovného stola. 

Colleagues
ergonomic office

Aby ste sa vyhli bolestiam chrbtice a ďalším zdravotným komplikáciám, pokúste sa pracovať aspoň dve hodiny denne v stoji. 

Viac rád, ako si zostaviť ergonomické pracovisko, nájdete v našom článku Ergonómia a zdravie na pracovisku.

Rada odborníka

Správna kancelárska stolička by mala byť nielen pohodlná, ale aj dostatočne stabilná, ergonomicky tvarovaná a výškovo nastaviteľná. Dôležité sú aj opierky rúk, ktoré by sa taktiež mali dať upravovať.   

Skvelou pomôckou do kancelárie je gymnastická lopta či ergonomická balančná stolička.  

Pri výbere pracovného stola si všímajte najmä jeho výšku. Tá by mala byť 70 až  80 cm – sedenie pri nízkom stole môže spôsobovať bolesti chrbtice, práca na príliš vysokom stole zase spôsobuje bolesti ramien a krčnej chrbtice. 

Pracovná doska by mala byť dostatočne veľká, aby sa na stôl zmestili všetky kancelárske potreby, organizéry, tlačiareň a najmä aby ste mohli pohodlne pracovať

Vybrať vhodný pracovný stôl

3. Kancelárske potreby a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

Neoddeliteľnou súčasťou kancelárie sú praktické kancelárske potreby a doplnky. Zo širokej ponuky písacích potrieb, drobných kancelárskych potrieb či poznámkových blokov si iste vyberiete pomocníkov na každý deň. 

Writing supplies
Recycling

Každá kancelária produkuje odpad

Do spoločných priestorov umiestnite kontajner na zmiešaný odpad a nádoby na separovanie odpadu. Pod pracovný stôl vám postačí aj menší odpadkový kôš.  

Kompletnú ponuku produktov nájdete na našom e-shope. 

 Gabriela Jurenková, Product Manager Office

Chcete, aby bola vo vašej kancelárii príjemná a inšpiratívna atmosféra? Stavte na dekorácie, farby a osobné predmety. Na stôl si položte obľúbenú fotku, prázdnu bielu stenu ozdobte zaujímavými citátmi či maľbami. Nezabudnite ani na živé kvety a zelené rastliny. Prítomnosť živých rastlín prispieva k lepšej nálade a vyššej koncentrácii.

 Gabriela Jurenková
Product Manager Office

Pokračovať v čítaní