people celebrating

Firemný večierok, na ktorý budete ešte dlho spomínať

Pravidelné stretnutia sú dôležitou súčasťou spokojného pracovného života. Spoločne strávený čas je skvelým spôsobom, ako utužiť vzťahy medzi kolegami, zlepšiť spoluprácu, naštartovať kreativitu a zvýšiť efektivitu.  

Navyše, neformálne stretávanie zamestnancov je pre dobré pracovné výsledky takmer rovnako dôležité ako efektívna práca v kancelárii.  

Nepodceňujte prípravu a usporiadajte perfektnú firemnú akciu. Prinášame vám 4 tipy, vďaka ktorým pripravíte nezabudnuteľný firemný večierok alebo teambuilding. 

buying presents online

Zabudli ste na niečo?

Máme riešenie! Občerstvenie a pochutiny, hygienické potreby, tímové tričká, zápisníky a perá, alebo darčeky pre zamestnancov.. Všetko potrebné nájdete na Lyreco e-shope. Tovar vám doručíme už na ďalší deň. 

4 tipy ako pripraviť firemný večierok

1. Vyberte si miesto 

Prvým krokom je výber priestoru, v ktorom bude firemná akcia prebiehať. Pri výbere zohľadnite počet hostí, počasie, tému večierku, a samozrejme, váš rozpočet. Medzi obľúbené miesta patria reštaurácie, kluby, spoločenské sály, ale aj miesta v exteriéri. 

Ak máte vo firme dostatočne veľký priestor, udalosť môžete zorganizovať aj tam. Nebojte sa využiť firemné priestory, no nezabudnite odložiť všetky kancelárske potreby a vyzdobiť miestnosť, aby zamestnanci nemali pocit, že sú v práci.  

foto kútik

NÁŠ TIP:

Pridajte do priestorov aj fotokútik plný vtipných rekvizít.

Vaši zamestnanci sa zabavia, a zároveň budú mať spomienky na nezabudnuteľnú akciu plnú zábavy. 

2. Vymyslite tému 

Pred tým, ako sa pustíte do príprav, musíte si zvoliť tému eventu. Chystáte večierok pre veľkú firmu? V tom prípade by téma večierku mala byť čo najviac neutrálna, aby sa v nej našiel každý. Napríklad:  

  • večierok v maskách, 
  • večer venovaný degustácii vín či kávy
  • večierok v štýle 90. rokov.  
people drinking coffee

Ak ale chystáte menšiu akciu pre kolegov, ktorých dobre poznáte, nechajte zapracovať fantáziu a vymyslite originálnejšiu tému. Môže sa stať, že  vám nič vhodné nenapadne. V takom prípade, zapojte do vymýšľania ostatných kolegov a tému vymyslite spoločne. 

costume party

3. Pokračujte programom

Akonáhle máte vymyslenú tému, môžete sa pustiť do vymýšľania programu.

V prvom rade si odpovedzte na otázku, aký je účel danej akcie. Je totiž dôležité vedieť, s akým cieľom akciu usporadúvate.

Janka Ondrášiková

Za úspešnú firemnú akciu považujem takú, kde sa ľudia zblížia, zabavia a zabudnú na svoje bežné starosti a úlohy. Pri príprave akcie dbám na to, aby miesto eventu bolo atraktívne pre všetkých hostí. Program by mal byť nezabudnuteľný a obohacujúci. Chcem, aby ľudia odchádzali domov usmiati a plní pozitívnych emócii.

Jana Ondrášiková
Executive Assistant, Lyreco

Chcete s kolegami osláviť záver úspešného roku, alebo sa iba chcete stretnúť v neformálnej atmosfére a lepšie sa spoznať?

Odpovede na tieto otázky vám pomôžu vymyslieť vhodný program akcie. Pri vytváraní programu vždy myslite na časový harmonogram s dostatočnou časovou rezervou. 

Večer plný tanca, jedla a rozhovorov je síce skvelý, no nezabudnite naplánovať aspoň zopár spoločných aktivít, do ktorých sa môže zapojiť každý. Skupinové hry a súťaže utužia kolektív, vyhlásenie najlepšieho zamestnanca zase zvýši motiváciu. 

secret santa

Evergrínom spoločenských akcií je tombola, do ktorej sa iste každý rád zapojí. Pri výbere cien si dajte záležať – zabudnite na minuloročné kalendáre či firemné perá. Omnoho väčšiu radosť kolegom urobí kôš plný obľúbených maškŕt, darčeková poukážka do kníhkupectva či zásoba kvalitných káv.

Printing Manager

Personalizované darčeky a suveníry, alebo oblečenie s logom vašej spoločnosti sú milou spomienkou na akciu. Vaši zamestnanci sa určite potešia takejto pozornosti.

Martin Opálený
Printing Manager, Lyreco

Spoločné zážitky utužujú kolektív. Darujte vašim zamestnancom praktickú maličkosť s vašim logom, ktorá im bude spoločne strávený čas alebo firemný večierok pripomínať.  

Vyberte si z viac ako 40 000 personalizovaných produktov.   

Vybrať personalkizované darčeky pre zamestnancov

4. Nezabudnite na to najdôležitejšie 

Obschnuté chlebíčky a teplá minerálka už dávno nepatria na firemné akcie. Myslite na to, že kvalitným jedlom a nápojmi ukazujete zamestnancom a kolegom, že si ich vážite a spolu s nimi aj ich prácu. 

catering

Zabezpečte, aby bolo na stoloch všetko, na čo by hostia mohli mať chuť. Nemali by chýbať jednohubky, kanapky, sladké a slané pochutiny, vody a limonády, víno, pivo, čaje a, samozrejme, výberová káva.  

Pri výbere jedla vám iste pomôže téma večierku. Ak vám to dovoľuje rozpočet, pozvite na akciu kuchára, ktorý sa postará o nezabudnuteľný gurmánsky zážitok. 

12,000

PRODUKTOV SKLADOM S DORUČENÍM NA ĎALŠÍ DEŇ

people eating cookies at table christmas themed

Náš tip: Nezháňajte potrebnú výbavu či občerstvenie po obchodoch. 

Nakúpte všetko na jednom mieste z pohodlia domova či kancelárie a ušetrite nie len čas, ale aj peniaze. Všetko potrebné pre vašu firemnú oslavu, akciu alebo teambuilding nájdete v e-shope Lyreco. 

Pokračovať v čítaní