Office

Kancelárie ožívajú

Na čo myslieť pri návrate do kancelárskeho prostredia

Život v kanceláriách sa postupne rozbieha. Zamestnanci sa znovu stretávajú pri káve, v spoločných priestoroch a počas obedových prestávok. Druhý dych naberajú aj meetingovky, vďaka čomu sa informácie šíria rýchlejšie a pracuje sa efektívnejšie.

Domáce kancelárie sú však stále aktuálne, preto je potrebné zachovať pracovné vybavenie doma aj v práci a neprenášať ''celý stôl''. Aby sa vaši zamestnanci na pracovisko radi vracali a mali na ňom všetko, čo počas dňa potrebujú, využite náš prehľad.

Dozvedieť sa viac

1. Doplňte potrebné a nenechajte sa zaskočiť

Častokrát zistíte čo k vašej práci potrebujete až keď to neviete nájsť, alebo ste vyrušený nedostatkom. Minutá káva či čaj v kuchynke nepotešia, no sú zanedbateľným problémom oproti vybitým baterkám, minutému toneru a kancelárskemu papieru a chýbajúcemu USB kľúču. Práve takéto výpadky spotrebného tovaru vedia narušiť inak plynulý pracovný deň, zdvihnúť tlak a spôsobiť omeškanie vašich termínov. 

Printing

Kancelária má byť predsa miestom, kde si k svojej práci nájdete všetko potrebné a kde sa nemusíte obávať o nedostatok zásob bežných kancelárskych pomôcok.

Ak ste sa po dlhšom čase vrátili späť za svoj pracovný stôl, môžu vás prekvapiť nové bezpečnostné prvky. Dávkovače na dezinfekciu, panely na delenie priestoru či malá pozornosť od zamestnávateľa pre vaše pohodlie a bezpečnosť v podobe antibakteriálneho gélu a respirátora.

Office supplies

Vitajte späť za svojim pracovným stolom

Nezabudnite si, okrem tých najpodstatnejších veci ako je stolička a monitor, doplniť aj písacie potreby a zápisník, stratený headset, webkameru, dokovaniu stanicu a PC myš. Pre úplný komfort a plynulý nábeh do zaužívaného off-line pracovného prostredia, skontrolujte dostatok papiera a tonerov v tlačiarni, dátum spotreby občerstvenia v kuchynke a zároveň aj zásobu hygienických produktov naprieč celou firemnou budovou. Nezabudnite na maličkosti, ktoré sú v kanceláriách samozrejmosťou: kozmetické utierky, toaletné papiere, zz utierky, dezinfekcia, antibakteriálne utierky, krémy na ruky.

Zvláštnu pozornosť si v tejto dobe zaslúžia predmety ktorých sa počas dňa dotýka viacero ľudí, a to napríklad spoločná hubka na riad a jar, či spoločné drobné kancelárske potreby. 

2. Plnohodnotná kancelária doma aj v práci

V rámci vybavenia svojho domáceho pracoviska si mnohí z nás vzali z kancelárií to najdôležitejšie k práci. Čo s takýmito pracovnými pomôckami pri uvoľňovaní opatrení? Aby sme sa nezdržiavali a nezaťažovali prenášaním takýchto vecí počas pendlovania medzi domácim pracoviskom a tým kancelárskym, skúste sa riadiť našim tipom.

Laptop bag
tick

TIP: Ak máte duálne pracovisko, vyberte si štýlovú tašku na Notebook a prenášajte v nej len to, čo sa do nej zmestí a na čo je určená. Neprenášajte, čo prenášať nemusíte a zariaďte si obe pracoviská potrebným vybavením

Zároveň tak mate možnosť dodať vašej kancelárii nový dizajn. K dispozícii sú trendy pracovné pomôcky zladené do rovnakých farieb, novinky a ekologické vychytávky, či sety ktoré obsahujú základné kancelárske potreby.

technology

Efektívne pracovisko

Aby ste dosiahli rovnaké pohodlie a produktivitu za vašim pracovným stolom doma aj v práci, vybavte si obe miesta základnými produktami ako sú monitor, lampa, tlačiareň, USB hub či ergonomickými pomôckami. Pomôžte si zoznamom pripraveným našimi odborníkmi, aby ste nezabudli na nič potrebné.

3. Radosť z osobných stretnutí

Popri návrate do kancelárskych priestorov si niektorí vychutnávajú väčší pokoj na prácu, tichšie prostredie aj pracovnú atmosféru. Všetci si však po dlhodobej práci z domu uvedomujú dôležitosť socializácie, jednoduchšiu výmenu informácií a jasnejšie hranice medzi pracovným a osobným životom.

Workplace colleagues

Vitajte teda späť, tešíme sa, že sa opäť vidíme v práci naživo. Práve teraz je ten správny čas aby ste naštartovali váš kávovar, vyčistili klimatizáciu a využili možnosť osobných stretnutí. Nezabúdajte pritom na bezpečnosť. Tu vám prídu vhod informačné displeje, čističky vzduchu a germicídne žiariče, ale aj jednorazové ekologické produkty ako poháre, príbory, balené stolové vody a antibakteriálny gél pre čisté ruky. O tom ako si pripraviť bezpečné pracovisko pre všetkých sa dočítate v našom článku.

Hygiene

Bezpečnostné opatrenia

Naďalej aktuálna a nevyhnutná ostáva aj otázka ochrany zdravia. Dbajte preto na pravidelné vetranie priestorov, prekrývanie dýchacích ciest respirátorom a hygienu rúk. Aby ste našli svoje obľúbené produkty na par klikov, pripravili sme si pre vás zoznam všetkého, čo k bezpečným stretnutiam v kanceláriách potrebujete. 

4. Ušetrite nákupom kvalitných produktov

Vieme a rozumieme aké náročné je pre mnohé firmy vrátiť sa do zabehnutých koľají a obnoviť svoje podnikanie. Prioritami sa stávajú bezpečnosť a zdravie zákazníkov a zamestnancov, no nezabúdame pritom ani na potrebu znižovania výdavkov a šetrenia nákladov. Vybrať si dostupnejšie produkty na úkor kvality však z dlhodobého hľadiska nie je rozumná voľba. Práve preto prichádzajú vhod alternatívne produkty v radách Lyreco Budget, ktoré vás presvedčia svojou kvalitou a výhodnou cenou.

Cost Saving
lyreco own brand label

VLASTNÁ ZNAČKA LYRECO PRODUKTOV

Papier, perá a písacie potreby, recyklovateľné ekologické náplne do tlačiarní, zakladače, klasické a profesionálne čistiace prostriedky: Lyreco vyvinulo širokú škálu výrobkov vlastnej značky.

Nevyberajte si medzi kvalitou a cenou, spoľahnite sa na Lyreco produkty.

Pokračovať v čítaní