two men sitting in coffee house and drinking coffee

Prenájom kávovarov: Zvýšte pohodu a produktivitu na pracovisku

Prípadová štúdia s dodávateľom

Nestlé Professional

 

V dnešnom uponáhľanom svete je príjemné a stimulujúce pracovné prostredie kľúčové pre zvýšenie produktivity a spokojnosti zamestnancov. Lyreco ako popredná spoločnosť zaoberajúca sa B2B riešeniami pre pracoviská nadviazalo spoluprácu s renomovaným dodávateľom káv a kávových riešení Nestlé Professional. Vďaka tejto spolupráci môžeme našim zákazníkom ponúknuť inovatívny zážitok z kávy - prenájom kávovarov.  

Prečítajte si o tom, ako sme vďaka spolupráci s dodávateľom kávových riešení Nestlé Professional: 

 • priniesli revolúciu v prístupe spoločností k službám v oblasti kávy,  
 • zjednodušili proces objednávania a celkovú starostlivosť o kávovar,  
 • zvýšili efektivitu pracoviska,  
 • a našim zákazníkom spríjemnili čas strávený pri káve. 

 

Viac o prenájme kávovarov pre pracoviská 

frustrated white man screaming into phone

Kto zabudol objednať kávu?!

Určite vám nie je cudzia situácia, kedy sa na pracovisku minie káva. Nie je to príjemné - ako pre zamestnancov, tak pre zamestnávateľa. 

Zamestnanci, ktorí sú zodpovední za objednávanie zásob pre pracovisko, popri svojom nabitom rozvrhu musia sledovať nielen zásoby, ale aj včasne objednať kávu pre kolegov. Svoj cenný pracovný čas strávia komunikáciou s dodávateľmi, odosielaním objednávok a koordináciou dodávok.

Nescafé coffee corner at Lyreco HQ in Pezinok, Slovakia

 Obrázok: Kávový kútik na centrále Lyreco Central Europe v Pezinku

nestle pro logo

Naším cieľom je poskytnúť bezproblémové a efektívne kávové riešenia a služby.  

Nestlé Professional Slovensko

Lyreco sa vďaka spolupráci s Nestlé Professional stalo v Českej republike a na Slovensku súčasťou transformačného posunu, ktorý presadzuje vytvorenie kávových kútikov v priestoroch pracoviska.

Táto zmena nielenže zefektívňuje proces objednávania kávy, ale prináša aj celý rad výhod pre zamestnancov a pre spoločnosť. 

ktm logo

Od našej poradkyne, pani Szépovej, sme vedeli, že Lyreco ponúka službu kávových kútikov. Po tom, ako nám doslúžil náš predošlý kávovar, sme sa jej ozvali a v spolupráci s Nestlé pre nás dohodla ochutnávku a zabezpečila nám vzorky káv. S kolegami sme vybrali kávu (Buondi), ktorej chuť nám sadla najviac a takmer okamžite sme sa dohodli na zabezpečení inštalácie kávovaru od Nestlé Professional. Hneď na druhý deň nám kávovar nainštalovali. Každý, kto príde ku nám na návštevu, nám chváli kávu aj kávovar.

KTM CENTRAL EAST EUROPE s.r.o.
coffee maschine at customer ktm

 Obrázok: U zákazníka KTM CENTRAL EAST EUROPE s.r.o. 

Benefity inštalácie kávových kútikov 

 

Zavedením vopred dohodnutého systému môžu firmy zabezpečiť stály prísun kvalitnej kávy prispôsobenej preferenciám svojich zamestnancov. To šetrí čas, ale aj podporuje produktívne prostredie, pretože zamestnanci už nemusia prerušovať svoj pracovný proces, aby sa zaoberali logistikou kávy.  

V konečnom dôsledku inštalácia kávovarov a vytvorenie kávových kútikov potvrdzuje snahu o optimalizáciu dynamiky pracoviska, zvýšenie spokojnosti zamestnancov a maximalizáciu celkovej produktivity

woman with dark hair in white shirt

Priniesť pôžitok z pitia prémiovej kávy do kancelárií a priestorov našich zákazníkov sa nám podarilo v spolupráci s expertmi na kávové riešenia a profi servisným tímom Nestlé Professional. Vďaka nášmu konceptu vám pomôžeme nájsť riešenie, aby kávovar bol takmer bezúdržbový a zvládal aj vysokú prevádzku, mal sa o ňho kto postarať. Zabezpečíme, aby bol servis vykonaný profesionálne a aby ste si mohli spríjemniť pracovný deň stretnutím so šálkou kvalitnej výberovej kávy v obaloch bez pridaného hliníka, ktoré môžete recyklovať. 

Kaviareň v kancelárii je realitou. Aj vďaka benefitu prístupu ku kvalitnej káve a tomu, že vám ako zamestnávateľovi záleží na pohodlí a príjemnom prostredí,  si môžete šikovných a kvalitných zamestnancov udržať po dlhú dobu. 

Zuzana Removčíková
Catering Product Manager, Lyreco CE

V spolupráci s našim dodávateľom Nestlé Professional sme od januára 2023 zaviedli koncept kávových kútikov na pracoviskách na Slovensku a v Českej republike.  

Kávové kútiky sú priestory, ktoré sú strategicky umiestnené na tých miestach vo firme, kde majú zamestnanci pohodlný prístup ku kvalitnej a chutnej káve. Kávové kútiky sú vybavené najmodernejšími kávovarmi a prémiovými zrnkovými kávami značky Nestlé a, samozrejme, všetkým potrebnými príslušenstvom. 

coffee maschine with paper cup and bag with coffee beans

Inštalácia kávového kútika Nestlé Professional

V Lyreco vieme, že každé pracovisko má svoje jedinečné požiadavky. Preto sme v spolupráci s Nestlé Professional prispôsobili riešenie kávových kútikov a prenájom kávovarov tak, aby zodpovedali estetike a priestorovým možnostiam každého jedného pracoviska. Tým garantujeme bezproblémovú integráciu kávových kútikov do existujúceho usporiadania priestorov

 

Obrázok: U zákazníka Talitech, s. r. o.

Ako to prebieha? 

 

 1. Kontaktujte vášho Lyreco obchodného zástupcu. 
 2. Váš obchodný zástupca môže na požiadanie dohodnúť ochutnávku so špecialistami Nestlé Professional, alebo vám zabezpečí zapožičanie stroja priamo u vás vo firme. 
 3. Po ochutnávke sa rozhodnete pre konkrétny typ zrnkovej kávy alebo káv. 
 4. Po úspešnej dohodne prídu špecialisti z Nestlé Professional a kávový kútik vám nainštalujú. Inštaláciu dokážeme zabezpečiť už na druhý deň! 
VODA CZ logo

"Kávový kútik je v našej firme už roky nevyhnutnosťou. Naši zamestnanci kávu milujú a nevieme si bez nej predstaviť deň. Je pre nás tiež dôležité uctiť si návštevníkov a zákazníkov dobrou kávou. Mali sme problém s pôvodným kávovarom, ktorý bol s nami snáď od založenia spoločnosti. Odpracoval si "svoje", odišiel do dôchodku a nám sa naskytla skvelá príležitosť, získať od vás nový kávovar. [...]  

Určite naše rozhodnutie neľutujeme. Kávovar sa jednoducho používa, káva chutí výborne a každý si nájde to svoje. Údržba je tiež jednoduchá. Hoci je u nás v prevádzke päť dní v týždni, a to nie je málo, zvláda to skvele."  

voda coffee corner installation

Obrázok: Voda CZ, s. r. o. 

Kompletný servis: Pravidelná údržba a dopĺňanie zásob 

 

Zákazníci Lyreco, ktorí sa rozhodli pre prenájom kávovaru Nestlé Professional, oceňujú predovšetkým kompletný servis

 1. Nastavíme pre vás harmonogram pravidelnej údržby špecialistom z Nestlé Professional, ktorý sa postará o dokonalé vyčistenie kávovaru, čiže sa nemusíte zaoberať odvápňovaním či čistením kávovaru. 
 2. Ak sa aj kávovar pokazí, máte k dispozícii hotspot linku alebo je do 24 hodín zabezpečená oprava, prípadne náhradný stroj. 
 3. Aby sme zjednodušili proces objednávania kávy, navrhli sme tzv. dohodnuté odbery. Dodávky kávy však nie sú zasielané automaticky, ale váš Lyreco obchodný zástupca sa vám ozve a podľa potreby kávu objedná. Taktiež vie pre vás doobjednať napríklad cukor, cukríky či iné príslušenstvo.  

Vďaka kompletnému servisu zabezpečíme, že vo vašich kanceláriách nikdy nedôjdu obľúbené kávové zmesi a váš kávovar bude vždy v najlepšom prevádzkovom stave. 

nestle pro logo

Spojenie know-how koncových zákazníkov v segmente kancelárií a pracovísk, silnej značky Lyreco a našej znalosti nápojových riešení a produktov Nescafé pre kancelárie, z nás robí silného hráča na trhu. V Česku a na Slovensku zatiaľ žiadna takáto spolupráca na trhu nie je a tak sa spoločne stávame lídrami. Vďaka veľkému počtu obchodných zástupcov dokážeme spoločne pokryť zákazníkov od malej kancelárie až po korporátne firmy. 

Stanislav Nemeček
Nestlé Professional Slovensko
nestle coffee corner at senior centrum prepychy

Ste pripravení posunúť svoje pracovisko na vyššiu úroveň? 

Kontaktujte nás ešte dnes a zistite, ako môže kávový kútik Nestlé Professional nielen zmeniť vaše kancelárske priestory, ale aj pozitívne ovplyvniť kultúru a produktivitu vo vašej firme. 

 

Obrázok: Senior Centrum Přepychy

Úspech prenájmu kávových kútikov Nestlé Professional dokazuje silu spolupráce a inovácií pri zjednodušovaní riešení na pracovisku. Partnerstvo Lyreco so spoločnosťou Nestlé Professional vytvára novú úroveň efektívnej spolupráce a zaručuje spokojnosti našich zákazníkov v Česku a na Slovensku.  

Vďaka revolúcii v oblasti kávy, prostredníctvom prenájmu kávovarov, sme pomohli našim zákazníkom vytvoriť prosperujúce a produktívne pracovné prostredie a zároveň mať zamestnancov plných energie a motivácie počas celého pracovného dňa. 

Pokračovať v čítaní