Entdecke Deine Möglichkeiten

Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju

At Lyreco we all share a common goal to strive for passion, excellence, respect and agility. We are proud to be the European leader and the third largest distributor of workplace products and services in the world
We are committed to the development of our employees and we aim to achieve that by creating a culture that inspires and empowers.

Are you seeking a new challenge? This offer might be for you!

Główne zadania:

  • Analiza, zbieranie i przygotowywanie danych oraz materiałów niezbędnych do realizacji celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.
  • Koordynowanie i prowadzenie działań, które mają się przyczyniać do sprawnego działania spółki w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska dla wszystkich stron zainteresowanych, współpraca również z Grupą Lyreco.
  • Obserwacja standardów rynkowych oraz znajomość trendów w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska.
  • Uczestniczenie w procesie zrównoważonej oceny produktów i dostawców.
  • Koordynowanie audytów oraz projektów w tym raportów i deklaracji w obszarze ochrony środowiska.
  • Współpraca z innymi departamentami Spółki w celu uzyskiwania nagród i wyróżnień potwierdzających działania Lyreco w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.
  • Uczestniczenie w wewnętrznych oraz zewnętrznych spotkaniach dotyczących zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.
  • Propagowanie działalności w zakresie zrównoważonego rozwoju wśród stron zainteresowanych, we współpracy z działami komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.
  • Realizacja innych zadań niezbędnych do utrzymania efektywnego funkcjonowania systemów.

Kwalifikacje i umiejętności:

  • Wykształcenie związane z obszarem zrównoważonego rozwoju/zgodności/ochrony środowiska.
  • Doświadczenie w zakresie koordynowania oraz wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju: ESG/CSR w zgodności do organizacji.
  • Znajomość standardów CSR/RSG – ISO 26000, CSRD, UN Global Compact, SBTI I inne.
  • Co najmniej 2 -letnie doświadczenie zawodowe w obszarze zrównoważonego rozwoju.
  • Mile widziana znajomość normy ISO 14001.
  • Praktyczna znajomość wdrażania zasad raportowania CSRD oraz liczenia emisji.
  • Znajomość jęz. angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację
  • Dobra znajomość Excela oraz pakietu MS Office.
  • Łatwość nawiązywania kontaktów, budowania pozytywnych relacji, otwartość i nastawienie na współpracę.
  • Praktyczne umiejętności statystyczne i analityczne.
  • Nastawienie na rozwój i stałe podnoszenie kwalifikacji i umiejętności.
  • Bardzo dobra umiejętność organizacji pracy własnej, wyznaczania priorytetów, reagowania na zmiany, elastyczność.

Oferta:

  • Praca w modelu hybrydowym
  • Lokalizacja Biura - Komorów k. Warszawy
  • Umowa o pracę
  • Platforma Benefitowa
  • Kantyna Pracownicza
  • Parking dla Pracowników
  • Imprezy Integracyjne
  • Profit Share Bonus
  • Bezpłatny transport dla Pracowników (Warszawa-Komorów-Warszawa)