Find your career possibilities

MENEDŻER DS. PRODUKTU ŚRODKI OCHRONY INDYWIDUALNEJ / PRODUCT MANAGER PPE

At Lyreco, we believe in working together for tomorrow, which means constantly looking to innovate and evolve so that our employees, customers and business continue to grow and develop. We believe in a culture that values our employees and inspires them to be the best they can be and our core values of passion, excellence, respect and agility play a key part in this. Through a perfect blend of people, technology and our corporate social responsibility strategy, our future looks bright.

Job Description

W chwili obecnej poszukujemy osoby na stanowisko Kierownik Produktu ds. Środków Ochrony Indywidualnej.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za opracowanie i wdrażanie strategii w zakresie powierzonej grupy produktów i usług w celu osiągnięcia założonych celów sprzedażowych.

Zakres obowiązków:

  • Badanie rynku, śledzenie trendów dotyczących potrzeb i zachowań klientów w ramach poszczególnych segmentów rynku, analiza konkurencji w celu ciągłego definiowania szans dla rozwoju kategorii w obszarze powierzonej grupy produktów i usług
  • Przygotowywanie analiz rezultatów generowanych przez powierzoną grupę produktową w zakresie obrotów, wzrostu, generowanej marży, wyników promocyjnych
  • Definiowanie oferty produktów i usług, wdrażanie nowych projektów w celu dopasowania oferty Lyreco do potrzeb rynku
  • Tworzenie strategii cenowej
  • Opracowanie i realizacja Planu aktywności marketingowych
  • Udział w przygotowaniu planów budżetowych dla kategorii – uczestniczenie w procesie budżetowym
  • Dobór i zarządzanie dostawcami produktów i usług zgodnie z założeniami strategii
  • Negocjowanie kontraktów oraz warunków handlowych z dostawcami
  • Szkolenie, angażowanie i rozwijanie członków zespołu

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe. Preferowane kierunki: marketing, ekonomia, zarządzanie
  • Znajomość branży w obszarze powierzonej grupy produktów i usług w Polsce, w tym potrzeb klientów w zależności od segmentu rynku, produktów, producentów, dystrybutorów, oferowanych serwisów i firm serwisowych, kanałów dystrybucji, form współpracy z klientami, promocji i wsparcia sprzedaży
  • Umiejętność zarządzania kategorią produktów i usług oraz tworzenia planów marketingowo-sprzedażowych
  • Umiejętności pozwalające efektywnie współpracować w ramach zespołów oraz dużą i profesjonalną strukturą sprzedażową
  • Minimum 3 letnie doświadczenie w pracy dla producenta lub w dystrybucji produktów i usług związanych z powierzoną grupą produktową w obszarze B2B
  • Zdolności negocjacyjne
  • Umiejętność pracy w stresie i pod presją czasu w wielozadaniowym środowisku
  • Bardzo dobre zdolności komunikacyjne
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Umiejętność pracy z danymi oraz ich interpretacji
  • Umiejętność tworzenia i prowadzenia prezentacji
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Znajomość obsługi komputera w zakresie aplikacji biurowych (bardzo dobra znajomość Excel)

Wybranym kandydatom oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Szkolenia kompetencyjne
  • Możliwość rozwoju zawodowego w ramach Spółki
  • Pakiety: medyczny, sportowy, ubezpieczeniowy
  • Atrakcyjne wynagrodzenie oraz system premiowy