Area Sales Manager/ Rejonowy Kierownik Sprzedaży

At Lyreco, we believe in working together for tomorrow, which means constantly looking to innovate and evolve so that our employees, customers and business continue to grow and develop. We believe in a culture that values our employees and inspires them to be the best they can be and our core values of passion, excellence, respect and agility play a key part in this. Through a perfect blend of people, technology and our corporate social responsibility strategy, our future looks bright.

Job Description

Teren działania: Warszawa i województwo mazowieckie, warmińsko - mazurskie

Opis stanowiska:

  • Realizacja wyznaczonych celów sprzedażowych i marżowych określonych w systemie premiowym za pomocą posiadanych zasobów
  • Monitorowanie konkurencji oraz branży materiałów biurowych, produktów ochrony indywidualnej oraz usług B2B
  • Nadzór nad pozyskiwaniem nowych i odzyskiwaniem utraconych klientów
  • Nadzór nad rozwijaniem współpracy z klientami aktywnymi w celu zwiększania wielkości sprzedaży i marży
  • Analizowanie i akceptowanie przygotowanych ofert dla potencjalnych i aktywnych klientów
  • Analizowanie i akceptowanie warunków cenowych dla klientów
  • Optymalne wykorzystywanie budżetu kosztowego
  • Planowanie zatrudnienia i prowadzenie rekrutacji na stanowiska handlowe
  • Prowadzenie i nadzór nad realizacją planów rozwojowych pracowników oraz bieżące diagnozowanie potrzeb szkoleniowych pracowników
  • Skuteczne motywowanie podległych pracowników do efektywnej pracy i budowanie ich zaangażowania do osiągania celów
  • Bieżące monitorowanie wyników, poziomu wiedzy i ocena jakości pracy podległego zespołu
  • Tworzenie raportów i zestawień odpowiadających na bieżące potrzeby
  • Budowanie pozytywnych relacji z klientem i pracownikami
  • Postępowanie zgodnie z procedurami, kodeksem etycznym Spółki

Wymagania:

  • Minimum 2 letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • Aktywne prawo jazdy kat.B oraz gotowość do odbywania częstych podróży służbowych
  • Bardzo dobra organizacja własnej pracy, umiejętność wyznaczania priorytetów realizacji zadań i szybkiego reagowania na zmiany
  • Dobra znajomość branży materiałów biurowych, produktów ochrony indywidualnej oraz usług B2B będzie dodatkowym atutem
  • Łatwość nawiązywania kontaktów, otwartość i nastawienie na współpracę
  • Umiejętności komunikacyjne
  • Umiejętność analizowania informacji i wyciągania wniosków
  • Kompetencje liderskie
  • Samodzielność i elastyczność w działaniu przejawiająca się w umiejętności do podejmowania nowych zadań, zmiany metod pracy i procesów w celu dostosowania się do koniecznych zmian w zespole lub Spółce
  • Odpowiedzialność za własne działania, ich skuteczność i wyniki
  • Nastawienie na rozwój i stałe podnoszenie kwalifikacji i umiejętności
  • Wysoka kultura osobista

Oferta:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjny system premiowy
  • Ubezpieczenie medyczne Medicover, ubezpieczenie na życie, karta MultiSport
  • Samochód służbowy do użytku prywatnego oraz karta paliwowa do celów służbowych
  • Praca w dynamicznie rozwijającej się organizacji