Find your career possibilities

Product Manager PPE

At Lyreco we all share a common goal to strive for passion, excellence, respect and agility. We are proud to be the European leader and the third largest distributor of workplace products and services in the world
We are committed to the development of our employees and we aim to achieve that by creating a culture that inspires and empowers.

Are you seeking a new challenge? This offer might be for you!

Główne zadania

  • Badanie rynku, śledzenie trendów dotyczących potrzeb i zachowań klientów w ramach poszczególnych segmentów rynku, analiza konkurencji w celu ciągłego definiowania szans dla rozwoju kategorii w obszarze powierzonej grupy produktów i usług
  • Przygotowywanie analiz rezultatów generowanych przez powierzoną grupę produktową w zakresie obrotów, wzrostu, generowanej marży, wyników promocyjnych
  • Definiowanie oferty produktów i usług. Identyfikacja luk ofertowych, wdrażanie nowych projektów w celu jak najlepszego dopasowania oferty Lyreco do potrzeb rynku
  • Nadzór nad zgodnością produktów i usług z obowiązującymi regulacjami prawnymi
  • Tworzenie strategii cenowej
  • Opracowanie i realizacja planu aktywności marketingowych
  • Współpraca z zespołem Digital and Customer Marketing w celu realizacji Planu aktywności marketingowych  (online & offline)
  • Komunikacja strategii w obszarze powierzonej grupy produktów i usług w ramach organizacji
  • Systematyczne budowanie wiedzy nt. kategorii oraz produktów w zespołach Sprzedaży z naciskiem na USPs i benefity
  • Współpraca z zespołami i kluczowymi działami firmy w celu realizacji celów sprzedażowych, promocyjnych, rentowności i dostępności produktów
  • Udział w projektach grupowych
  • Dobór i zarządzanie dostawcami produktów i usług zgodnie z założeniami strategii
  • Negocjowanie kontraktów oraz warunków handlowych z dostawcami przy ścisłej współpracy z Menedżerem ds. Zakupów

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: marketing, ekonomia, zarządzanie
  • Znajomość branży w obszarze powierzonej grupy produktów i usług w Polsce, w tym potrzeb klientów w zależności od segmentu rynku, produktów, producentów, dystrybutorów, oferowanych serwisów i firm serwisowych, kanałów dystrybucji, form współpracy z klientami, promocji i wsparcia sprzedaży
  • Umiejętność zarządzania kategorią produktów i usług oraz tworzenia planów marketingowo-sprzedażowych
  • Umiejętności pozwalające efektywnie współpracować w ramach zespołów oraz z dużą i profesjonalną strukturą sprzedażową
  • Minimum 3 letnie doświadczenie w pracy dla producenta lub w dystrybucji produktów i usług związanych z powierzoną grupą produktową w obszarze B2B
  • Bardzo dobre zdolności komunikacyjne
  • Umiejętność pracy z danymi oraz ich interpretacji
  • Umiejętność tworzenia i prowadzenia prezentacji
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Zaangażowanie w wykonywane obowiązki

Oferta:

  • Stabilna praca w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Praca w modelu hybrydowym
  • Umowa o pracę oraz atrakcyjne wynagrodzenie
  • Platforma Benefitowa
  • Kantyna pracownicza (w Komorowie)
  • Parking dla Pracowników (w Komorowie)
  • Profit Share Bonus
  • Imprezy Integracyjne
  • Szkolenia produktowe