pudła kartonowe na biurku

Zadbaj o organizację pracy w swojej firmie z kartonami do archiwizacji i artykułami do pakowania Pressel

Najlepsza jakość i wieloletnia tradycja!


Produkty do pakowania to nieodzowny element wyposażenia każdej firmy, szczególnie tych działających w branży e-commerce. Kartony i pudełka wykorzystywane są do przechowywania dokumentacji, wysyłki, magazynowania i transportu niekiedy bardzo ciężkich towarów. Ważne jest więc, aby wybrać produkty nie tylko atrakcyjne cenowo, ale przede wszystkim wytrzymałe. Zrównoważone podejście do tych dwóch aspektów prezentuje marka Pressel. Jej produkty znajdziesz teraz w Lyreco!

Historia marki Pressel. Jak zaczynał jeden z największych producentów pudeł i kartonów archiwizacyjnych?

Firma Pressel powstała w 1985 roku w Austrii jako niewielki, rodzinny biznes. Wyróżnikiem marki zawsze była wysoka jakość produktów. To właśnie Pressel był pierwszym w Europie producentem pudeł do archiwizacji i magazynowania, który zaproponował swoim klientom artykuły biurowe wykonane w 100% z materiału odnawialnego – tektury falistej.

Dzięki takim właściwościom jak sztywności, wytrzymałość i wysoki udźwig – artykuły do pakowania Pressel szybko zdobyły uznanie klientów. Do dziś marka ceniona jest za innowacyjne rozwiązania, zróżnicowane projekty opakowań, a także szeroki asortyment. Pudła na dokumenty tej firmy obecne są w wielu biurach, firmach logistycznych czy sklepach e-commerce.

kartony wysyłkowe

Kartonowe pudełka Pressel w Polsce i na świecie

Dziś Pressel jest jedną z największych firm zajmujących się sprzedażą kartonowych produktów do pakowania, archiwizacji i magazynowania Prężnie działa w kilku krajach europejskich, w tym Austrii, Szwajcarii i Niemczech. W 2004 r. firma dołączyła do międzynarodowej spółki Staples Inc.

Obecnie marka oferuje ponad 3 000 artykułów do pakowania i wysyłki oraz 300 rodzajów kartonów na dokumenty.

W Polsce wyłącznym dystrybutorem artykułów marki Pressel jest Lyreco. To odpowiedź na zgłaszane przez naszych klientów zapotrzebowanie na solidne, trwałe i wygodne w użytkowaniu artykuły. Gwarantują one wysokie bezpieczeństwo towarów podczas transportu lub magazynowania. Chronią również ważne dokumenty i zapewniają do nich łatwy dostęp.

Bądź eko z Pressel i wprowadź w swojej firmie ekologiczne pudełka archiwizacyjne i wysyłkowe

Pressel jest jednym pionierów zrównoważonej produkcji oraz ekologicznych rozwiązań. Aż 70% oferty produktów do pakowania jest ekologiczna, a w przypadku produktów do przechowywania – 99%. Wykonane z tektury falistej kartony Pressel mogą być wielokrotnie poddawane recyklingowi.

Warto zwrócić uwagę także na inne innowacyjne akcesoria: koperty z papieru wykonanego z trawy czy wypełniające poduszki powietrzne z papieru.

Sprawdź naszą ofertę kartonów do archiwizacji dokumentów, przechowywania, magazynowania i wysyłki!

Dzięki szerokiemu asortymentowi możesz wybrać takie artykuły, które są idealnie przystosowane do charakterystyki Twoich produktów i związanych z nim potrzeb.

W zależności od wybranego modelu kartonu produkty Pressel świetnie mogą być używanie nie tylko w archiwum. Świetnie sprawdzają się do przechowywania i wysyłki:

 • kosmetyków,
 • środków chemicznych,
 • tekstyliów,
 • książek,
 • akcesoriów elektronicznych,
 • plakatów wielkoformatowych,
 • butelek.

Nasz asortyment Presell obejmuje m.in.:

 • akcesoria do pakowania i magazynowania – np. zaciski do paczek czy przekładki kartonowe,
 • produkty archiwizacji dokumentów – teczki, foldery A4, a także pudełka do przechowywania dokumentów i katalogów.
 • kartony i koperty.
 • kartonowe regały z półkami.
 • produkty do transportu i magazynowania – wyposażone są w praktyczne uchwyty ułatwiające przenoszenie ciężkich kartonów.
 • niestandardowe rozwiązania wysyłkowe e-commerce. – m.in. modele fasonowe czy kartony nakładane ze zmienną wysokością, co pozwoli Ci dostosować ich rozmiar do zawartości.

W naszym sklepie artykuły te dostępne są w różnych formatach. Część z nich występuje w kilku wersjach kolorystycznych – np. czerwonej, zielonej, niebieskiej lub białej, dzięki czemu szybko zidentyfikujesz zawartość poszczególnych pudełek.

Oferujemy również kilka wzmacnianych modeli pudełek. Są one przeznaczone do pakowania i wysyłki artykułów wrażliwych lub bardzo ciężkich. To szczególnie istotne dla sklepów internetowych, które chcą zminimalizować ryzyko uszkodzenia towarów w transporcie.

To tylko wycinek tego, co znajduje się w asortymencie Pressel. Jeszcze więcej przydatnych produktów znajdziesz w naszym sklepie! Sprawdź wszystkie dostępne artykuły tej marki i wybierz ten, który pozwoli Ci łatwo archiwizować dokumenty oraz magazynować towary! Zaprowadź idealny porządek w Twojej firmie!