dzieci w szkole

Naucz swoje dziecko planowania i dobrej organizacji

Wypróbuj planer biurkowy KIDS


Zarządzanie czasem jest umiejętnością, którą trzeba nabyć poprzez ćwiczenia – dokładnie tak jak czytanie czy pisanie. Im wcześniej zaczniesz trenować ją ze swoim dzieckiem, tym szybciej i skuteczniej opanuje ono umiejętność planowania oraz wyznaczania celów. Nauka powinna być jednak interesująca i dostosowana do wieku dziecka. Oprócz mnóstwa cierpliwości, dyscypliny i pomysłowości przydadzą Ci się również praktyczne narzędzia, takie jak nasz planer biurkowy KIDS. Jak go kreatywnie wykorzystać?

dziewczynka w szkole

Dlaczego warto uczyć dzieci planowania z planerem biurkowym?

Umysł dziecka jest chłonny jak gąbka. W młodym wieku przyjmuje ono wiele rzeczy w naturalny sposób. Nauka planowania nie musi więc oznaczać wciśnięcia pociechy w sztywne ramy i ograniczenia jego spontaniczności. Wręcz przeciwnie – jeśli umiejętnie wykorzystasz kalendarz, dziecko potraktuje jego używanie jako stały punkt dnia, a nie przykry obowiązek.
 

Jak używanie praktycznego kalendarza już od najmłodszych lat wpłynie na Twoje dziecko?

 

 • Nauczy się, jak wygospodarować czas dla siebie każdego dnia, co z kolei przełoży się na lepsze radzenie sobie ze stresem i odpowiedzialnością. 
 • Wykształci w sobie determinację do realizowania założonych celów.
 • Nauczy się rozróżniać zadania ważne od tych, które może pominąć.
 • Zawsze będzie świadome przebiegu kolejnych dni, dzięki czemu będzie spokojniejsze i pewniejsze siebie.
 • Przekona się, że sumienne wykonywanie swoich obowiązków przynosi dużo korzyści.

Dzięki temu prędzej czy później Twoje dziecko nauczy się odpowiedzialności i samodzielności. Uwidoczni się to szczególnie w późniejszych latach, kiedy osłabnie kontrola rodzicielska.

Do czego wykorzystać planer dla dzieci? Sposoby na kreatywne tworzenie planu dnia

 

Nie ma jednego sposobu planowania, które z taką samą skutecznością działałoby na każde dziecko. Jeśli nie chcesz zniechęcić swojej pociechy, podpowiedz jej kilka sposobów na tworzenie harmonogramu zajęć i bacznie obserwuj reakcję. Po kilkunastu tygodniach zauważysz, które warianty spisują się najlepiej.

Ta różnorodność sprawi, że dziecko nie popadnie w rutynę i nie straci zapału do pracy już po pierwszych kilku dniach. Będzie też mogło samodzielnie wybrać swój własny rytm. Dzięki temu zyska poczucie sprawczości i dorosłości, a wykonywanie obowiązków przyniesie mu satysfakcję.

Na początku możesz wypróbować kilka z poniższych sposobów:

 

 1. Wspólne opracowywanie rodzinnych planów na kilka kolejnych dni – ważne, aby wyraźnie zaznaczyć, które z nich są obowiązkami, a które przyjemnościami. Postaraj się znaleźć równowagę pomiędzy tymi dwoma typami. Warto wpisywać nawet najdrobniejsze przyjemności np. wspólne układanie puzzli czy wyjście na spacer.
 2. Tworzenie checklist – skłoń dziecko do tworzenia listy rzeczy potrzebnych do wykonania konkretnego zadania, np. pracy plastycznej. Pokaże mu to, że nawet najtrudniejsza sprawa może być wykonana sprawniej, jeśli wcześniej się do tego przygotuje. 
 3. Samodzielne zaplanowanie ważnego wydarzenia – aby zwiększyć zainteresowanie dziecka planowaniem, możesz powierzyć mu zorganizowanie jakiegoś wydarzenia, np. spotkania z przyjaciółmi. Poczucie odpowiedzialności sprawi, że bardziej przyłoży się do wykonania swoich obowiązków.
 4. Prowadzenie pamiętnika – tego typu czynność rozwija wiele różnych sprawności, w tym pisanie czy umiejętność czytelnego wyrażania własnych myśli. To także dobry sposób, aby dziecko nauczyło się podsumowywać miniony okres i oceniać, ile spraw udało mu się zrealizować i dlaczego niektóre z nich nie zostały wykonane.

Oczywiście nauka zawsze wymaga sporo cierpliwości. Nie denerwuj się, jeśli po kilku miesiącach dziecko dalej nie będzie zbyt konsekwentne. Ważną rolę odgrywa tutaj Twoja zawoalowana stanowczość. Podsuwaj dziecku nowe pomysły, modyfikuj je, wprowadzaj ulepszenia, ale nie naciskaj zbyt mocno.

Zdobądź planer dla dzieci KIDS

Skorzystaj z promocji i zdobądź planer nabiurkowy dla dzieci KIDS!

Zobacz tę i wiele innych promocji w gazetce promocyjnej Lyreco sierpień/wrzesień 2022.

 

Zobacz promocje

okładka gazetki promocyjnej

Nauka odpowiedzialności w praktyce. Co pomoże Ci zachęcić dziecko do samodzielnego planowania?


Aby nauka planowania była atrakcyjna, warto wspomóc się akcesoriami, które uprzyjemnią i ułatwią tworzenie harmonogramów. Co może przydać się Twojemu dziecku?

Podstawą jest wspomniany wcześniej planer na biurko. Nie zajmuje on dużo miejsca i nie przeszkadza w pracy. Można go używać jako podkładki biurkowej – dziecko może na nim odrabiać lekcje, rysować i wykonywać wiele innych czynności. Ponadto dzięki kalendarzowi biurkowemu dziecko bez przerwy ma pod ręką informacje, których potrzebuje.

Przydatnym narzędziem jest również zakup klasycznego kalendarza biurkowego – tzw. piramidki lub namiotu na spirali, kolorowych karteczek samoprzylepnych lub notesu, w którym dziecko może zapisywać swoje osobiste spostrzeżenia.

Dobrym pomysłem jest również przyporządkowanie odrębnych kolorów konkretnym kategoriom działań zapisywanych w harmonogramie. Przydatne będą zatem wszelkiego rodzaju kredki, pisaki, markery, zakreślacze i kolorowe długopisy.

Jaki powinien być odpowiedni dla dziecka biuwar? Postaw na kalendarz KIDS!


Aby planery biurkowe były dla dziecka prawdziwie przydatne, muszą być wygodne w użytkowaniu i dostosowane do jego potrzeb, tak jak wygodny kalendarz na biurko KIDS. Co wyróżnia ten właśnie produkt i dlaczego będzie on idealny dla Twojego dziecka?

Planer KIDS posiada m.in.:

 •  atrakcyjny projekt graficzny – dostępnych jest wiele różnych wzorów, co pozwoli Ci wybrać ten, który pasuje do zainteresowań dziecka;
 • duży rozmiar – kalendarz ma format A3, co sprawia, że jest czytelny;
 • miejsce na wpisanie planu lekcji, codziennych obowiązków, zajęć dodatkowych, ważnych dat oraz notatek
 • bindowanie na dolnym brzegu, dzięki czemu papier nie będzie rolować się podczas pisania;
 • wygodny układ tygodniowy, który ułatwi dziecku przyzwyczajenie się do szkolnej rutyny;
 • aż 30 odrywanych stron – są wystarczające, aby dziecko wyrobiło właściwe nawyki.


Planer biurkowy KIDS możesz teraz otrzymać w prezencie! Ten wygodny i przydatny terminarz biurkowy dodajemy do każdego zamówienia produktów do malowania i rysowania OXFORD na kwotę powyżej 129 złotych. Właśnie teraz jest idealny czas, aby nauczyć Twoje dziecko samodzielności! Sprawdź tę promocję!

screen e-sklep Lyreco

Nie masz dostępu do sklepu Lyreco?

Wypełnij formularz, aby uzyskać dostęp do cen i promocji.
W przypadku potrzeby pomocy skontaktuj się naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem (22) 730 70 00.