miejsce pracy

4 proste działania, dzięki którym Twoje miejsce pracy będzie bardziej ekologiczne

 

Środowisko to sprawa dla wszystkich

W Lyreco jesteśmy przekonani, że rozwiązania walki ze wszystkimi zagrożeniami klimatycznymi będą wspólne dla wszystkich i jako odpowiedzialny partner musimy zachowywać się wzorowo.

10 000 naszych pracowników na całym świecie jest zaangażowanych w inicjowanie i uczestniczenie w działaniach zapewniających ciągłe doskonalenie naszych miejsc pracy, w kierunku większej odpowiedzialności i mniejszego wpływu na nasze bliskie i dalsze środowisko społeczne i naturalne.

Oto 4 proste i konkretne działania, które wdrożyliśmy w naszych biurach, które możesz naśladować, aby Twoje miejsce pracy również było bardziej zielone.

1.

Zakaz produktów jednorazowego użytku

W większości naszych siedzib nasze zespoły pozbywają się przedmiotów jednorazowego użytku, takich jak kubki jednorazowe i plastikowe butelki, aby zmniejszyć ilość odpadów. Szklane butelki, kubki z wodorostów, poidełka… z powodzeniem wprowadzono wiele rozwiązań jako alternatywy dla bardziej zrównoważonych nawyków.

2.

Ekologizacja usług sprzątania

W Hiszpanii zamieniliśmy plastikowe torby używane w pojemnikach na biodegradowalne (wykonane ze skrobi). Firmy sprzątające zostały również poproszone o stosowanie produktów przyjaznych dla środowiska: od 2018 roku wszystkie produkty czyszczące są oparte na soli i nie zawierają toksyn.

3.

Pozbyć się pojedynczych pojemników

Bardziej ekologiczne miejsce pracy często oznacza zmianę codziennych praktyk. Usunięcie pojedynczych pojemników w celu ustawienia zbiorczych pojemników do recyklingu we wspólnych obszarach może pozwolić zaoszczędzić do 27 000 plastikowych toreb rocznie.

Źródło: 2019 results from Lyreco Iberia

4.

Unikać niepotrzebnego drukowania

Zastąpienie dotychczasowych maszyn urządzeniami wielofunkcyjnymi do skanowania dokumentów zamiast ich drukowania, wyświetlanie plakatów z kosztami druku czarno-białego i kolorowego, proszenie pracowników o drukowanie tylko wtedy, gdy jest to wymagane… To kilka przykładów z naszego hiszpańskiego oddziału, które pozwoliły im zmniejszyć ich zużycie materiałów eksploatacyjnych o 58,05% od 2018 do 2019 roku.