Zielony budynek

EcoVadis potwierdza zaangażowanie Lyreco

 

Stałe zaangażowanie Lyreco w zrównoważony rozwój jest regularnie oceniane i analizowane przez akredytowane jednostki certyfikujące, poświadczające nasze podejście do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania.

 

Wśród tych uznanych na całym świecie organizacji jest EcoVadis, który przyznał Lyreco złoty medal, z wynikiem 73/100 już siódmy rok z rzędu. Dzięki temu wyróżnieniu Lyreco plasuje się wśród 2% najlepszych firm ocenianych każdego roku na świecie.

 

Medal Ecovadis 2021

Lyreco otrzymuje Złoty Medal

EcoVadis, jako uznana organizacja, jest brana pod uwagę w kryteriach wyboru dostawców przez wiele firm na całym świecie.
W 2021 roku EcoVadis oceniła 90 000 firm. Już siódmy rok z rzędu Lyreco zdobyło złoty medal, co plasuje ją w 2% najlepszych ocenianych firm.

Sposób oceny

Coroczny ranking EcoVadis ocenia firmy w czterech obszarach:

Obszary oceny Ecovadis

Dla każdego z ich, EcoVadis analizuje konkretne działania i wyniki uzyskane dzięki podejściu 360°, które uwzględniają również relacje w mediach i bazę danych due diligence. Metoda oceny opiera się na międzynarodowym benchmarku i jest przeprowadzana w ścisłej współpracy z zaufanymi partnerami, takimi jak organizacje pozarządowe lub międzynarodowe inicjatywy CSR (np. United Nations Global Compact).

Każda firma może otrzymać do 100 punktów.

Medale Ecovadis

4 poziomy oceny

Platynowy medal został wprowadzony w 2020 r., aby wyróżnić 1% najlepszych firm z wynikiem od 73 do 100. Od stycznia 2022 r. minimalna liczba punktów do uzyskania platynowego medalu wzrosła do 75, ponieważ kryteria przyznawania medali są okresowe poddane przeglądowi, z myślą o ciągłym doskonaleniu. Medale nie są przyznawane firmom, które uzyskały wynik niższy niż 47/100.

W kierunku pozytywnego wpływu


W najbliższej przyszłości Lyreco dąży do zapewnienia realizacji swoich celów w zakresie:

  • Minimalizacji wpływu CO2,
  • Rozwoju produktów i rozwiązań cyrkularnych,
  • Zaangażowania w społeczności lokalne

W tym celu Lyreco angażuje się teraz i w perspektywie długoterminowej w opracowywanie konkretnych działań, aby zapewnić naszym klientom produkty i rozwiązania, które pomogą im zmniejszyć wpływ środowiska pracy na środowisko naturalne.
 

Maxime Chabaud

Ta nagroda odzwierciedla nasze zaangażowanie, w uczynienie ze zrównoważonego rozwoju istotnego filaru naszej strategii korporacyjnej. To ważny krok w kierunku bardziej pozytywnego wpływu na planetę i jej mieszkańców.

Maxime Chabaud
Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju Lyreco