REGENEROWANE WKŁADY LYRECO

Od odbioru do regeneracji

Lyreco oferuje usługi recyklingu na wszystkich właściwych rynkach. Obejmuje ponad 10 kategorii produktów które są zbierane po ich wykorzystaniu: wkłady laserowe i atramentowe, baterie, żarówki, elektryka i elektronika, papier, tektura, kubki, butelki z tworzyw sztucznych, puszki aluminiowe i kapsułki z kawą.

Przy rosnącym znaczeniu gospodarki obiegu zamkniętego  i coraz większej liczbie firm dążących do środowiska pracy opartego na zerowej ilości odpadów, ten trend ma świetlaną przyszłość

Mężczyzna na korytarzu

Nie możemy kontynuować cyklu życia produktu, który wykorzystuje tylko raz produkt. 

Bruno Pluchart
Group Category Manager

STOSOWANIE ZASAD GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIETEGO DO DRUKOWANIA

Kartridż

Lyreco opracowało wysokiej jakości, przyjazne dla środowiska serie refabrykowanych  wkładów, które wykorzystują zasady gospodarki o obiegu zamkniętym do drukowania.

1,2MLN

pustych wkładów do drukarek zebranych w 2018 r

podełko na kartridże

Nasi klienci dążą do zrównoważonych praktyk drukowania. Kartridże odgrywają kluczową rolę w tej dziedzinie. Połączenie zrównoważonego rozwoju z wysokiej jakości produktem i usługami odbioru zużytych materiałów eksploatacyjnych, takich jak papier i wkłady, to zwycięska kombinacja.

Lyreco opracowuje produkty przyjazne dla środowiska we współpracy z dostawcami produkcyjnymi, którzy wykorzystują zasady gospodarki o obiegu zamkniętym jako dźwignię do sprostania temu wyzwaniu.

Kasety z tonerem Lyreco są poddawane recyklingowi w celu wyprodukowania nowych. Są zbierane, przekształcane, czyszczone, wymieniane części i uzupełniane tonerem ... dzięki czemu mogą być ponownie użyte. Oznacza to, że zużywa się mniej surowców.

Gospodarka obiegu zamkniętego to prawdziwa przyszłość: chodzi o to, abyśmy mogli dać produktom Lyreco drugie lub trzecie życie. Poza produktami chodzi również o to, jak je dostarczać i rozwijać związane z nimi usługi, takie jak zbiórka zużytych wkładów. Lyreco postrzega to jako kluczowy element swojej wizji firmy: oferowanie produktów i usług przy użyciu metod najbardziej przyjaznych dla środowiska.