Człowiek na wiszącym moście w lesie

Odpowiedzialność i zrównoważony rozwój

Naszym celem jest czerpanie korzyści ze środowiska pracy, które przynosi namacalny, pozytywny wkład w rozwój ludzi i planety.

Osiągnięcie doskonałości oznacza również zapewnienie, że wszystkie kroki, które podejmujemy, aby zachwycić naszych klientów, są realizowane w możliwie najbardziej zrównoważony sposób. Realizujemy to poprzez:

  • dostarczanie zrównoważonych produktów biurowych,

  • zapewnienie etyki i zgodności we wszystkich krajach, w których działają nasi dostawcy,

  • minimalizacja opakowań,

  • rozwijanie przyjaznego dla środowiska procesu od zamówienia, przez dostawę, aż po wycofanie produktu z eksploatacji

Zielony liść

Nasza nowa strategia zrównoważonego rozwoju obejmuje wszystkie nasze działania i ich wpływ na planetę i jej mieszkańców . Zobowiązujemy się również do przejrzystej komunikacji na temat naszych postępów.

zaufanie zarządzanie csr

Światowe certyfikaty

Zaufanie i transparentność są niezbędne, aby spełnić oczekiwania naszych klientów w zakresie ochrony środowiska i wymagań dotyczących najwyższej jakości. 

Grupa Lyreco stosuje uznane międzynarodowe standardy ISO 9001 i ISO 14001 w swoich 15 oddziałach w 25 krajach, w zakresie Zintegrowanego Systemu Zarządzania.

W 2012 roku przyjęto ISO 26000, wytyczne firmy SGS dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu.

Pracownik sortuje produkty Lyreco

Zrównoważone i etyczne zaopatrzenie

Od naszych dostawców i producentów produktów Lyreco, wymagamy pełnego poszanowania środowiska, prawa pracy i praw człowieka. Zrównoważony rozwój i etyka w łańcuchu dostaw są zatem kluczowymi zasadami strategii CSR Lyreco.

Aby zapewnić ciągłe spełnianie naszych standardów odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju, zespół QSS grupy przeprowadza coroczne audyty bezpośrednio na miejscu u naszych partnerów produkujących produkty Lyreco.

Te oceny i audyty opierają się na:

  • SMETA (Audyt etycznego handlu członków SEDEX) 4 filary: praca, zdrowie i bezpieczeństwo, środowisko i etyka biznesowa.
  • BSCI
  • Plan Vigilance i Polityka zakupowa
mężczyzna wśród zboża

Zrównoważona selekcja Lyreco

Zakup zrównoważonych produktów wymaga jasnych informacji i łatwej identyfikacji.

Logo Lyreco Sustainable selection pomaga naszym klientom w zakupie odpowiedzialnych alternatyw dla ich materiałów biurowych. Uznane etykiety takie jak Ecolabel, FSC®, PEFC™ są również wyszczególnione dla każdego produktu w katalogu Lyreco i sklepie internetowym.

To może Cię zainteresować