turysta na wzgórzu

Pionierzy od 1926 roku

Aby w zrównoważony sposób dostarczyć to, czego potrzebuje każde miejsce pracy

Już od momentu założenia w 1926 roku, stałe dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb w miejscu pracy, poprzez wyróżniające się usługi, specjalizację, wiedzę ekspercką i międzynarodowy zasięg, było podstawą rozwoju i największych sukcesów Lyreco.

4 pokolenia po utworzeniu w 1926 roku księgarni we Francji, Lyreco towarzyszy swoim klientom na 4 kontynentach i nieustannie dąży do doskonałości, widząc w niej siłę napędową każdego rozwoju.

księgarnia 1926

Od księgarni do dystrybutora produktów biurowych B2B

Od stworzenia księgarni w Valenciennes we Francji do osiągnięcia pozycji czołowego międzynarodowego dystrybutora produktów i rozwiązań, sprawność i innowacyjność zawsze kierowały ambicją Lyreco, aby dostarczać w sposób doskonały to, czego potrzebuje każde miejsce pracy. Jako zarówno globalny gracz, jak i ekspert na rynku lokalnym, działamy dokładnie tam, gdzie są nasi klienci.

W 1926 roku Georges-Gaston Gaspard zakłada w Valenciennes we Francji księgarnię o nazwie „Gaspard”. Firma szybko rozwija usługę poligraficzną, produkując własny asortyment produktów papierniczych. Od 1936 roku Gaspard rozpoczyna bezpośrednią dostawę do swoich klientów ze swojego pierwszego magazynu.

Po II wojnie światowej firma staje się jednym z pierwszych dostawców B2B w zakresie produktów i usług dla biur.

screen e-sklep Lyreco

Od pierwszego katalogu do obsługi klienta 360°

Przez pokolenia, od  Etienne'a Gaspard, syna Georges-Gaston’a, aż do jego syna Georges’a Gaspard, doskonałość operacyjna pozostaje podstawą każdego nowego rozwiązania:

  • od pierwszego katalogu stworzonego w 1959 r. do współpracy z klientem w zakresie 360 ​​° - łączącej bliskość człowieka z łatwością zakupów charakterystyczną dla e-commerce

  • od materiałów biurowych po specjalizacje w zakresie BHP, higieny czy ergonomii

  • od dostawy już na następny dzień, do dostawy do miejsc pracy zdalnej

balony

Od 1989 roku, międzynarodowa ekspansja...

Wraz z Georges’em Gaspard - synem Etienne'a - Gaspard rozpoczyna międzynarodową ekspansję oraz tworzenie konkretnych rozwiązań i rozwój specjalistycznej wiedzy. W 2001 roku Gaspard zmienia się w Lyreco. 

W 1989 roku Lyreco przejmuje swoją pierwszą firmę poza Francją: Vermeire w Belgii. Operacja ta jest pierwszym krokiem międzynarodowej ekspansji firmy w Europie i Azji. 30 lat później Lyreco staje się europejskim liderem i trzecim co do wielkości dystrybutorem produktów i rozwiązań dla miejsc pracy na świecie, z 15 oddziałami działającymi w 25 krajach i europejską jednostką specjalizującą się w bezpieczeństwie. Obecnie, dzięki niedawnemu przejęciu firm Intersafe w krajach Beneluksu i Francji, Deskright w Singapurze, Office Depot Contract Business Unit w Hiszpanii, firma nadal rozwija swój zasięg geograficzny i kompetencje pod nowym kierownictwem córki Georges'a Gasparda - Nathalie Gaspard.

ludzie na budowie

... oraz rozwój rozwiązań i specjalizacji

W 2010 roku Lyreco zaczyna rozszerzać swoją ofertę o specjalistyczne produkty i rozwiązania.

Opracowywane są zintegrowane rozwiązania, takie jak personalizacja produktów, usługi związane z drukowaniem, zbiórki zużytych produktów czy ekologiczne alternatywy zakupów.

Dawniej IMPEGA, założona w 1955 roku marka własna firmy, przekształciła się w 2009 roku w markę Lyreco.

Asortyment Środków Ochrony Indywidualnej zostaje wprowadzony w 2013 roku, natomiast część związana z higieną i sprzątaniem - w 2015 roku. Specjalizacja w rozwiązaniach kawowych jest rozwijana od 1997 roku, dzięki wyłącznej współpracy z Nespresso Solutions.

W 2016 powstaje Centrum Innowacji dedykowane rozwojowi pionierskich rozwiązań

liść w deszczu

Szacunek dla Planety jest w naszym DNA ...

Szacunek dla ludzi i planety jest jedną z podstawowych wartości Lyreco. Od dawna realizujemy konkretne działania wspierające to zobowiązanie.

celu ciągłego doskonalenia się w tym obszarze, już w 2004 roku firma przystąpiła do United Nations Global Compact i oficjalnie uczyniła odpowiedzialność korporacyjną filarem swoich działań, w ramach strategii Eco-Future.

Zostały uruchomione istotne działania, takie jak audyty u producentów produktów Lyreco, wdrożenie oznakowania Zielonym Drzewem Lyrecoprogram redukcji emisji CO2 w wielu obszarach funkcjonowania firmy czy Uniwersytet Lyreco dla naszych pracowników.  

Od 2019 roku realizowana jest nowa strategia, która wzmacnia nasze zobowiązania: Etyka i zrównoważony rozwój w łańcuchu dostaw, Zarządzanie ryzykiem oraz Zaangażowanie na rzecz społeczności stanowią obecnie nasze solidne filary, obok Środowiska, Ekonomii Ludzi

W 2020 roku Lyreco zobowiązuje się do dostosowywania swoich produktów i rozwiązań zgodnie z założeniami Gospodarki o obiegu zamkniętym.

lfe ddzieci w Kambodży

... podobnie jak szacunek i pasja do ludzi

Wspieranie edukacji dzieci w najbiedniejszych krajach to także zobowiązanie długoterminowe.

Aby wzmocnić nasze działania, w 2008 roku uruchomiliśmy nasz program charytatywny Lyreco For Education.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników Lyreco, ponad 115 000 dzieci otrzymało wsparcie w 6 krajach: Wietnamie, Bangladeszu, Brazylii, Togo, Madgaskarze, a teraz także w Kambodży.

Nasze najnowsze rozwiązania dla klientów