concentrates

4 důvody proč nakupovat koncentráty

Nákup čisticích prostředků se může zdát jako jednoduchý proces, opak ovšem  bývá pravdou. Nejeden provoz nebo firma se při nákupu zamýšlí, zda volit větší nebo menší balení a jaká je spokojenost s použitím a výkonem. Nevyplatí se raději přejít na ekologické alternativy? Jít po ceně nebo spíše po značce? 

Dlouhá léta na trhu s hygienou dominovaly hotové čisticí prostředky, které jsou vhodné k okamžitému použití. Nyní však trh válcují koncentráty čisticích prostředků a kompaktní čisticí prostředky. Ty můžete nalézt ve formě tablet nebo kapslí. Jsou stále populárnější a je načase se zamyslet nad tím, zda by Vaše společnost neměla naskočit na tento udržitelnější trend. 

Co je koncentrovaná čisticí chemie? 

Koncentrovaný výrobek je čisticí prostředek, který musíte před použitím zředit  vodou. Z jednoho balení koncentrovaného výrobku můžete získat desítky až stovky opakovaně použitelných lahví s naředěným prostředkem. 

Co to pro Vás znamená? 

Koncentrované výrobky jsou vhodné pro větší provozy a prostory nebo v situacích, kdy víte, že je stihnete spotřebovat před vypršením data spotřeby.

lyreco waregouse

Také je důležité, abyste měli přívod vody na místě, kde chcete koncentrát míchat, a aby byl tento prostor dostatečně velký i kvůli obsaženým chemikáliím. 

UPOZORNĚNÍ: Před mícháním i samotným použitím koncentrovaného výrobku si vždy přečtěte etiketu a informace o výrobku. 

Jaké výhody mají koncentráty v porovnání s hotovými čisticími výrobky?

lower costs

1. Nižší náklady

Při porovnání nákladů Vám vyjdou koncentráty téměř vždy jako ekonomická volba. Koncentrovaný výrobek se Vám může zpočátku jevit jako vyšší investice, ale nenechte se zmýlit! Vždy se dívejte na poměr, kolik lahví čisticího prostředku dokážete naplnit z koncentrátu a porovnejte si toto číslo s cenou stejného množství produktů připravených k okamžitému použití. 

Dalším pozitivem nejen pro Váš rozpočet, ale i pro přírodu je, že láhve nevyhazujeme, ale mícháme si čisticí prostředek stále do těch stejných. 

trucks on road

2. Zbytečně se nepřeváží voda

Jak již název napovídá, u koncentrátů se jedná o koncentrovaný roztok čisticího prostředku, který musíte před použitím smíchat s vodou a to v poměru, který udává výrobce. Čili koupíte malou láhev čisticího prostředku, ale výkon je srovnatelný s velkým balením. 

Výhodou toho, že výrobce zbytečně netransportuje vodu, je nižší váha, kterou musí transportovat. Naopak, takto je schopen transportovat větší objem a tím pádem se snižuje i množství paliva a emisí CO2 spojených s přepravou zboží.

.

cleaning products storage

3. Více místa v regálech

Jednou z obrovských výhod koncentrovaných výrobků je, že zabírají méně místa v regálech. Samozřejmě ke koncentrátům potřebujete láhve nebo nádoby, ve kterých koncentrát následně ředíte. Tyto láhve či nádoby bývají vícenásobně použitelné a v porovnání s běžným čisticím prostředkem v jednorázové láhvi jsou ekologičtější

Green alternatives

4. S ohledem na přírodu

Jelikož nepřevážíte vodu, umíte transportovat větší objem produktu, z čehož vyplývá, že jej nemusíte převážet tak často. Tím pádem šetříte palivo, snižujete uhlíkovou stopu a chráníte přírodu. Rovněž je zapotřebí menší množství jednorázových plastových obalů, které pokud nejsou v recyklovatelných obalech, skončí ve spalovnách nebo na skládkách. A méně odpadu na skládkách má výrazně pozitivní efekt na přírodu. 

Kdy raději koupit hotový čisticí prostředek? 

 

Takzvané ready-to-use produkty, čili čisticí prostředky připravené k okamžitému použití, jsou vhodnější pro menší provozy, jakými jsou například pohostinství nebo malé obchodní prostory. Jejich výhodou je konzistentnost, co do složení, tak do výkonu, jelikož je nemusíte speciálně namíchávat. Kvalitu prověřuje výrobce již během procesu výroby, a tak dokáže garantovat stejné složení u každé nově koupené láhve.  

 

Prohlédnout čisticí prostředky

Lyreco vlastní značka 

Pod vlastní značkou nabízí společnost Lyreco široký výběr řešení: 

lyreco products

Zákazníci mají možnost nakoupit spolehlivé výrobky v dobré kvalitě a za rozumnou cenu.   

Náš tip: Klikněte sem nebo na odkaz níže a pod ZNAČKA vyberte “Lyreco”. 

Prohlédnout čisticí prostředky Lyreco

Novinka v našem portfoliu: Kompaktní čističe od Solupak 

Společnost Solupak je výrobcem inovativních čisticích a dezinfekčních produktů ve formě granulí ve speciálním pouzdru z PVOH-fólie (kapsle). Toto řešení Vám šetří čas, protože Vám ušetří krok s ředěním koncentrátu vodou a počítáním s měrkami a odměrkami. 

solupak solution

Celý koncept sestává ze 4 jednoduchých kroků: naplnění láhve vodou, přidání kapsle, protřepání, než se kapsle rozpustí a použití. Vybrat si můžete z prostředků k čištění koupelen, podlah, povrchů, k hubení bakterií, pracích prostředků nebo prostředků vhodných do potravinářství a cateringu. 

Náš tip: Do vyhledávacího pole v našem e-shopu zadejte heslo Solupak.  

Dozvědět se více o řešeních Solupak

Lyreco detergent

Doporučení našich specialistů:

Tekutý gel na praní Lyreco byl oceněn ekoznačkou EU Ecolabel. Je založen na přírodních a minerálních látkách a neobsahuje fosfáty ani optické rozjasňovače. Vystačí Vám až na 90 pracích dávek a zaručí Vám vysokou účinnost a dokonalou čistotu i při nízkých teplotách. 

Pokračovat ve čtení