Headset

9 tipů, jak zachovat organizovanost: edice home office

9 tipů, jak zachovat organizovanost při práci z domova!


Většina zaměstnanců v současnosti zažívá změnu ve svých pracovních metodách. Během posledních měsíců jsme se přesunuli ze známých prostorů našich rušných kancelářských budov do neznámé reality domácích kanceláří. Protože naše domácnosti představují osobní prostory, musíme přizpůsobit nejen své myšlení, ale i samotné domácnosti.

V této nové situaci máme nutkání pozorovat domácnost, její nedokonalosti a maličkosti vyžadující opravu. Naše pracovní úkoly zároveň neumožňují pomalejší tempo. Co uděláme, abychom se mohli soustředit a nerozptylovat se?

Jak si můžeme snadno poradit s každodenními úkoly? 

 

1. Vybavte se

Pohodlí je především o přípravě.
Navrhněte si funkční prostor, kde máte nástroje, které potřebujete, abyste mohli efektivně pracovat. Kromě doporučených věcí, jako je židle a myš doplněná klávesnicí, dokovací stanice, ke které připojíte svůj laptop, a domácí obrazovka, sáhněte po inovovaném řešení. Dlouhodobá perspektiva podporuje investici do ergonomie. Odměňte se pohodlnými pomůckami prospívajícími Vašemu zdraví. 

"Z technických pomůcek, které zefektivňují práci doma, doporučuji chladicí podložku, která zajistí, aby se Váš počítač při práci nepřehřál, dobrým tipem je i externí USB rozbočovač, který rozšiřuje počet USB portů."

Katarína Pilarčíková, Category Manager

 

2. Ujistěte se, že máte spojení se zbytkem světa

Naštěstí v současné době máme příležitost zůstat ve spojení s našimi příbuznými, přáteli a kolegy, ať jsme kdekoliv. V kancelářských prostorech si lidé navzájem sdílejí různé informace a novinky. Snažte se tuto aktivitu zachovat i během práce na home office. Přečtěte si zprávy, poslouchejte rádio nebo podcasty, a co je nejdůležitější, diskutujte a sdílejte informace se svými kolegy. Jednoduše řečeno, zůstaňte v kontaktu. Pokud se chcete vyhnout nepříjemnostem a podráždění, ujistěte se, že je Vaše Wi-Fi síť nastavena správně a že je připojení stabilní.

 

3. Pracovní nastavení mysli

Držte krok s ranní rutinou a vžijte se do pracovního smýšlení. Vstávat a cvičit! Snažte se neodkládat budík, místo toho si dopřejte výživnou snídani, abyste začali den pozitivně. Buďte v kontaktu se svými kolegy a projděte si úkoly na celý den, jako byste byli v kanceláři. Milovníci kávy, mějte svůj šálek vždy připravený a neváhejte oslovit další kolegy na ranním Teams meetingu. Pamatujte, že správné oblečení ovlivňuje Vaše nastavení mysli a celkovou náladu. Snažte se obléci pohodlně, ale slušně.

 

4. Naplánujte si své přestávky

Práce doma Vás častokrát pohltí do úloh natolik, že si zapomenete dělat přestávky. Režim přestávek se vytrácíi proto, že není možné setkat se každý den ve stejnou dobu se známou skupinou kolegů u kávovaru. Nezapomeňte se však zastavit a dýchat, zejména když se zdá, že tato myšlenka nezapadá do seznamu Vašich pracovních úkolů. Pokud je to možné, odpočiňte si i od svého pracovního místa. Posaďte se na slunce, nadýchejte se čerstvého vzduchu nebo si protáhněte tělo, abyste se osvěžili. Použijte pravidlo 50/10: 50-minutový pracovní cyklus bez vyrušování, po němž následuje 10-minutová přestávka. Nenechte si ujít ani občerstvení; zůstaňte hydratovaní a doplňte své minerály pramenitou vodou.

 

 5. Hýbejte se

Pijte hodně vody, každý den jezte ovoce a zeleninu a nezapomeňte na pohyb. Mnoho z nás ztratilo možnost pohybovat se a plnit krokoměrem stanovené cíle v našich mobilech a hodinkách. Vypěstujte si návyk pohybovat se při telefonování nebo přemýšlení. Zaveďte aktivní rutinu dopoledne nebo během odpoledne, abyste načerpali energii. Hodinu denně věnujte fyzické aktivitě, a to strečinkem, tancem, cvičením nebo venčením psa. Majitelé domácích mazlíčků také vědí, že hlazení chlupatého přítele je nejlepší způsob, jak relaxovat, odbourat stres a snížit srdeční frekvenci.

 

6. Vyvarujte se vyrušování

Práce z pohovky nebo postele je lákavá, naučte se však fyzicky oddělit svůj profesionální prostor od osobního. Oddělením těchto dvou světů pomůžete své koncentraci a zajistíte, že ani jedna z Vašich dvou sfér nebude mít navrch. Upřednostňujte klidné místo, například ložnici nebo volnou místnost, daleko od potenciálního rušení, abyste maximalizovali své soustředění. Pokud máte omezený prostor, zkuste vyčlenit místnost fyzickou bariérou (police, záclona, clona), abyste označili svůj pracovní prostor. 

 

7. Buďte k dispozici

Abyste mohli plně spolupracovat se svými obchodními partnery, dodavateli nebo zákazníky i v těchto časech, ujistěte se, že jste k dispozici a že máte k dispozici všechny potřebné informace. Snažte se nevyhýbat případným potížím, raději buďte přítomni a v případě potřeby projevte podporu. V případě problémů neváhejte kontaktovat své kolegy nebo manažery. Mnoho z nich čelí stejným problémem a rádi se podělí o své tipy a triky, jak překonat překážky.

 


8. Komunikujte

Týmový hovor bez pořádného technického vybavení je pro Vás i pro druhou stranu mučivý. Protože je headset nezbytnou součástí takové výbavy, dopřejte si rovnou "profi" pocit a investujte do sluchátek, která izolují hluk v pozadí a obsahují mikrofon. Tímto způsobem nebude Vaše domácnost zasahovat do hovorů ani do Vašich plánovaných schůzek. Kromě toho, práce na dálku a home office si v budoucnu vytvoří rovnocenné místo mezi ostatními pracovními metodami. Využijte této příležitosti nyní a naučte se, jak efektivně řídit práci na dálku.

 

"Osobně si myslím, že tato situace otevřela další příležitosti ke komunikaci a "Teamsy" se stanou stále vyhledávanějším pracovním nástrojem. Během našich týmových hovorů se všichni dozvídáme potřebné informace současně a především si mohu promluvit se všemi kolegy ve srovnání se 2 až 3 samostatnými telefonáty s kolegy, které jsem mohl během pracovního dne uskutečnit."

Martin Gonda, Senior Sales Executive

 

9. Jste vždy vítáni !

I když jsou přítomna jistá omezení, nezapomeňte, že kdykoliv můžete přijít do své kanceláře a vyzvednout si potřebné dokumenty. To stejné můžete udělat v případě náhlé potřeby změny pracovního prostředí. Nezapomeňte tuto příležitost prodiskutovat se svým nadřízeným, abyste dostávali čerstvé informace o aktuálních pracovních podmínkách. V této době však doporučujeme zůstat doma. Jakékoliv nástroje a spotřební materiál, který Vám z kanceláří chybí, je možné doručit na Vaši domácí adresu