Pricing Manager - Menedżer ds.Strategii Cenowej

At Lyreco we all share a common goal to strive for passion, excellence, respect and agility. We are proud to be the European leader and the third largest distributor of workplace products and services in the world
We are committed to the development of our employees and we aim to achieve that by creating a culture that inspires and empowers.

Are you seeking a new challenge? This offer might be for you!

Miejsce pracy - Komorów k. Warszawy lub Gdańsk

Główne obowiązki:

  • Prowadzenie analiz poziomu cen, marż i rekomendowanie zmian do obecnej strategii cenowej w celu maksymalizacji zyskownego wzrostu sprzedaży
  • Wdrażanie zmian lokalnej strategii cenowej z perspektywy produktu i segmentu klienta biorąc pod uwagę  podstawowe wskaźniki jak wrażliwość cenowa, struktura cen i segmentacja cenowa, peer pricing, zarządzanie cenami minimalnymi itp.
  • Zarządzanie cennikami oraz procesami do zmian cen (SPRJ, CRT, CPQ, PR etc)
  • Doskonalenie narzędzi cenników przy pełnej współpracy z Menedżerami Kategorii/ Szefami komercyjnymi oraz Grupowym menedżerem ds. strategii cenowej
  • Wspieranie zespołów Sprzedaży i innych interesariuszy wewnętrznych w zakresie właściwego wykorzystania narzędzi do ustalania cen sprzedaży
  • Ścisła współpraca z analitykami ds. ofert przetargowych i przetargów w zakresie rekomendacji cen dla klientów korporacyjnych
  • Sporządzanie i aktualizowanie procedur i dokumentacji dotyczącej ustalania cen
  • Wyznaczanie wskaźników KPI, dashbordu do monitorowania zgodności i niezgodności w zakresie cen. Prowadzenie bieżących analiz i case studies.
  • Uczestnictwo w działaniach Grupy związanych z poprawą procesów ustalania cen , w tym: usprawnianie procesów, monitorowanie najlepszych praktyk, ulepszanie strategii cenowej oraz komunikacji w tym zakresie.
  • Sporządzanie raportów ad-hoc, analiz i rekomendacji

Oferta:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie podstawowe plus system premiowy
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Benefity pozafinansowe - karta Multisport, karta medyczna, ubezpieczenie na życie
  • Niezbędne narzędzia pracy
  • Hybrydowy model pracy
  • Miejsce parkingowe
  • Kantyna pracownicza
  • Szkolenie wdrożeniowe

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: administracja biznesowa, marketing lub finanse, lub ukończone studia na kierunku: matematyka, ekonomia stosowana, zarządzanie informacją, statystyka lub podobne)
  • Minimum 3 lata doświadczenia w zakresie ustalania strategii cenowej lub pokrewnej (analityka biznesowa, analityka marketingowa, wyceny, sporządzanie budżetu, wsparcie konsultingowe w oparciu o analitykę biznesową)
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne oraz znajomość zagadnień marketingowych, handlowych i finansowych
  • Umiejętność łączenia zagadnień operacyjnych (analizy, badania, gromadzenie danych, symulacje cenowe) ze strategicznymi (rozeznanie ogólnej sytuacji) oraz jednoczesnego prowadzenia kilku projektów
  • Umiejętność pracy nad projektami w wielokulturowym zespole
  • Bardzo dobra znajomość programów Excel i PowerPoint, a także oprogramowania ERP i Business Intelligence (najlepiej SAP i Qlickview). Znajomość narzędzi PowerQuery/PowerBI/VisualBasic oraz podstawy bazodanowe SQL do ustalania cen jest dodatkowym atutem.
  • Biegła znajomość języka angielskiego.
  • Znajomość zagadnień związanych z ustalaniem cen i wsparciem marketingowym.