Aby zmniejszyć nasze oddziaływanie na planetę, zobowiązujemy się do dążenia do:

  • Używania i sprzedawania produktów i usług zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz stosowania gospodarki cyrkulacyjnej 
  • Neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w pojazdach firmowych i podróżach służbowych, w oparciu o działania związane z ekologizacją, redukcją i/lub kompensacją naszych emisji 
  • Neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w naszych obiektach firmowych
Sustainable

Lyreco sustainable selection

Zobowiązujemy się do używania i sprzedawania zrównoważonych produktów i usług. Chcemy przejść od modelu linearnego (weź - użyj - wyrzuć) do gospodarki cyrkularnej, oferując zrównoważone alternatywy dla wszystkich sprzedawanych przez nas produktów, poprawiając możliwości recyklingu zarówno produktów, jak i opakowań oraz oferując strumienie recyklingu odpadów. Naszym celem jest osiągnięcie 90% naszej sprzedaży realizowanej przez zrównoważone produkty.

Sustainable

Sustainable by Lyreco

W Lyreco wierzymy, że zrównoważone miejsca pracy na miarę jutra powstają właśnie dziś. Działamy w branży, która ciągle się zmienia i staramy się dostarczać naszym klientom odpowiedzialną, innowacyjną i ekologicznie zaprojektowaną ofertę, która spełni ich zmieniające się potrzeby.

Riksza w mieście

Ograniczenie emisji CO2

Dostarczanie towarów jest głównym modelem biznesowym Lyreco, dlatego stale wprowadzamy innowacje i zmniejszamy nasz wpływ na emisję C02 dzięki optymalizacji tras i pojazdom o niskiej emisji. Dzięki naszej nowej strategii zrównoważonego rozwoju chcemy zmniejszyć wpływ naszych pojazdów firmowych i podróży służbowych oraz zrekompensować CO2, którego nie możemy zredukować do 2026 roku.

Chcesz wiedzieć więcej?

Pobierz nasz raport CSR

Dowiedz się więcej